Śledzie z czosnkiem*

Bazylka

Member
Wrz 24, 2004
910
0
0
Składniki:
- śledzie matiasy,
- śmietana,
- majonez,
- czosnek,
Wymoczone filety pokroic na 2cm kawałki, dodać wyciśnięte ząbki czosnku (1 na 1 płat), wymieszać aby każdy kawałek był w czosnku i zalać śmietaną kwaśną pół na pół z majonezem. Jemy na drugi dzień.
Robię od kilku lat na Wigilię.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

AgusiaH

Member
Wrz 20, 2004
3,054
1
0
Oprocz sledzi jurszczynskich, wlasnie takie czosnkowe robie na Wigilie. Sa doskonale :!:

Tyle lat nie wiedzialam, ze sledz sie dobrze komponuje z czosnkiem, a nie tylko z cebula.
icon_smile.gif
 

dosiazet

Member
Lip 29, 2006
298
1
0
Uwielbiam te śledzie, ale je odchudzam dodając jogurt naturalny. Kupuję śledzie w oleju ok. 1 kg, dodaję 500ml jogurtu i tyle samo majonezu oraz 8 sporych ząbków czosnku, nie solę, dodaję tylko pieprz i odstawiam na noc do lodówki. Od lat je robię nie tylko na Wigilię
 

Lis

Member
Lip 29, 2005
13,335
0
36
Mam w lodówce paczkę śledzi, która czeka na zmiłowanie, czerwony czosnek z Hiszpanii, AgusiaH mówi, ze dobre... Idę robić
mniam.gif
Teraz, bo nie doczekam do jutra, jutro to ja je muszę zjeść
icon_mrgreen.gif
 

Lis

Member
Lip 29, 2005
13,335
0
36
Ten czosnek taki jakis mocnawy był
icon_lol.gif
Dałam 6 ząbków, bo wydawały się płaskie i mało dorodne i jak spróbowałam śledzia wytytłanego w sosie, to aż mi łzy w oczach stanęły
icon_lol.gif
Do jutra się przegryzie, mam nadzieję. Ale już jest pyszniaste, bardzo czosnkowe, mało śledziowe.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
Lis, do takich dań ja zazwyczaj czosnek blanszuję, właśnie, zeby czuć jego smak, a nie samą ostrość. Plus warto wyciąć zielony środek
 

Lis

Member
Lip 29, 2005
13,335
0
36
Mój nie miał zielonego środka, prawdę mówiąc żadnego środka w nim nie zauważyłam. Dzisiaj są przegryzione i pyszne. Chociaż brakuje mi chrupnięcia cebulki podczas jedzenia
icon_wink.gif
 

jaka

Member
Wrz 15, 2004
1,653
0
0
Zaśledziuję rodzinę w tym roku w święta
icon_smile.gif

Kolejny przepis, który przetestuję.
 

jaka

Member
Wrz 15, 2004
1,653
0
0
Bazylko, przepis PIERWSZA KLASA! Dotychczas jedliśmy tylko śledzie z cebulką, ale to już przeszłość - muszę wysłać w świat Twoją recepturę
icon_smile.gif
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Zrobiłam, są (a raczej - były
icon_wink.gif
) świetne
icon_exclaim.gif
lecker.gif


Układałam je w słoju warstwowo - na zmianę śledzie i siekana cebulka - cebulka wg. mnie bardzo tu pasuje, dodaje smaku i potem dodatkowo przyjemnie chrupie. I każdą warstwę zalewałam czosnkową śmietanką.

Na 2 dzień były przepyszne
icon_exclaim.gif
mniam.gif



wink.gif