SZUBA

Misha

Member
Lut 26, 2007
348
0
0
Składniki:

- 4 większe śledzie (najlepiej matiasy marynowane)
- 2 marchewki
- 2 ziemniaki
- 4 jajka
- duża cebula (najlepiej czerwona)
- 3 lub 4 kiszone ogórki
- kukurydza w puszcze
- groszek w puszcze
- majonez
- sól, pieprz czarny i biały


Ziemniaki, marchewkę gotujemy w "mundurkach". Jajka gotujemy na twardo. Śledzie kroimy w paski. Ziemniaki i marchewkę obieramy. Wszystkie składniki kroimy w drobną kostkę. Ja cebulę zawsze sprarzam gorącą wodą, wtedy sałatka jest łagodniejsza i "nie czuć" hmm no wiecie, ale jak ktoś lubi ostrzejszą to może dodać surową cebulę.
Śledzie można przez jakiść czas wymoczyć w mleku, będą białe i bardzo dobre w smaku. Potem kroimy śledzie w paski lub większą kostkę.

Sałatkę układamy warstwowo
w dużej przezroczystej salaterce (ja robię w dwóch mniejszych)

śledzie
cebula
trochę pieprzu białego
groszek
ziemniaki
trochę soli
majonez (pokryć dokłądnie)
kukurydza
marchewka
trochę pieprzu czarnego
majonez (pokryć dokładnie)
Jaja

Kolejnośc wedle upodobań można zmieniać, jak również eksperymentowac z innym składnikami, pod warunkiem, że śledź będzie głownym składnikiem. Bo inaczej nie była by to szuba tylko zwykła sałatka warstwowa.
Spotkałam się jeszcze z wersją gotowania buraków w mundurkach, tarcia ich na tarce o grubych oczkach i wtedy nie dodaje się ani groszku ani kukurydzy.
Zresztą spotkałam się już z tyloma wersjami z iloma osobami o tym rozmawiałam.

Ja uwielbiam tą wersję więc też tą gorąco polecam.

Smacznego
mniam.gif





Ps.
Nigdy nie jadłam wersji z burakami. Jakoś nie mogłam się przekonać. Ale ten kto jadł mówił, że również rewelacja. ;)
 

OLDA

Member
Mar 19, 2006
358
0
0
jak robie to tylko wersje z burakiem i jest pycha,pych,pycha
buraczki kłade jako ostatnią warstwe ,pokrywam majonezem i jajkiem wycisniętym przez sitko jeszcze raz polecam
 

Misha

Member
Lut 26, 2007
348
0
0
Tak jak napisałam, słyszałam, że jest niezła z burakami ale jakoś nie moge sie przekonać, wolę tą sprawdzoną wersję, którą uwielbiam. Ale gdybym gdzieś na imprezie spróbowała wersji z burakami to na pewno bym spróbowała.

icon_smile.gif


Hmm dawno nie robiłam szuby aż mi się zachciało
icon_smile.gif