Zawijasy z bakłażana

Misha

Member
Lut 26, 2007
348
0
0
Składniki:

Duża pierś
2 bakłażany
1/2 papryki czerwonej
1/2 papryki żółtej
2 pomidory
1/2 cukinii
1/4 kabaczka
cebula
majeranek
sól
oliwa
pieprz i sól do smaku
kostka smaku knorr: bazylia

Wykonanie

Bakłażana tniemy wzdłuż na ok 0,5 cm plastry. Kładziemy na sitku i solimy z obu stron. Odstawiamy na ok 20-30 minut. W tym czasie piersi oczyszczamy z błon i oddzielamy na paski szerokości i długości mniej więcej dwóch palców. Nie mogą być za długie. Posypujemy majerankiem. Smażymy na złoty kolor na niewielkiej ilości oleju (ok. 5-7 minut). Zdejmujemy.

Bakłażana myjemy osuszamy i smażymy z obu stron najlepiej na patelni grillowej bez dodatku tłuszczu, jak nie miałam to używałam zwykłej teflonowej. Smażymy wszystkie plastry oprócz piętek. Gdy bakłażany są już usmażone zawijamy w nie usmażone piersi.

Ja zawsze wyliczam ile mam kawałków piersi i plastrów bakłażana, ponieważ wszystko co zostaje piętki i plastry niezużyte kroimy w kostkę. W kostkę kroimy również cebulę, papryki, cukinię i kabaczka. Pomidory sparzamy, ściągamy skórę, przepoławiamy usuwamy pestki, sam miąższ kroimy w kostkę. Smażymy na niewielkiej ilości oleju w kolejności najpierw cebula, potem papryki i bakłażany, cukienia i kabaczek, a na końcu pomidory. Podsmażyć wszystko na większym ogniu, potem zmniejszyć dodać odrobinę wody kostkę smaku knorr: bazylia, oraz sól i pieprz do smaku.

Zawijasy z bakłażana usmażyć na innej patelni z obu stron aby nabrały kształtu i nie rozwijały się i przełożyc na patelnię z warzywami. układać tak aby z każdej strony były otoczone warzywami i przeszły ich aromatem i smakiem. Podtuszyć na b. małym ogniu jeszcze przez 5-7 minut.

Podawać na talerzu ustrojonym świeżą bazylią. Najpierw wykładamy na środku sos z warzyw a potem układamy na każdym talerzu po dwa zawijasy. Jest to samodzielne danie nie podajemy do niego ani ryzu ani makaronu, chociaż można wtedy bedzie bardziej syte
icon_smile.gif
ale po co? Jest to danie raczej dla koneserów wysublimowanych dań. Ja to danie potrafie zrobić w środku tygodnia i robimy sobie taką małą ucztę z mężem. Czasem brakuje tylko świec....
bussi.gif

Tak przygotowane danie bedzie na przyjęciu uchodziło za kunszt sztuki kulinarnej i myślę, że trafi w gusta nawet zatwardziałych konserwatystów. Sama sie o tym przekonałam.

Jak będę robiła to wstawię zdjęcie. Chociaż mąż mi od dawna powtarza "... ty rób zdjęcia swoich potraw..." To dlatego, że ładnie wyglądają.

Pozdrawiam i życzę smacznego
mniam.gif


Ps do warzyw mozna dodać poszatkowanej świeżej bazylii pod koniec smażenia.