Brokuły z chrzanem

Misha

Member
Lut 26, 2007
348
0
0
Czas przygotowania 6 min

Czas gotowania 10 min

Składniki:
  • 60 g roztopionego masła
  • 3/4 kubka majonezu
  • 2 łyżki chrzanu ze śmietaną
  • 1 mała tarta cebula
  • 1/4 łyżeczki mielonej gorczycy
  • szczypta papryki w proszku
  • 1 duży brokuł
  • 1 łyżka soku z cytryny
  • 20 g. masła (dodatkowo)
Wymieszać roztopione masło, majonez, chrzan ze śmietaną, cebulę, gorczyce i paprykę. Doprawić do smaku i schłodzić

Brokuł podzielić na różyczki. Włożyc do wrzącej wody i gotować na kuchence 6/8 minut, albo w przykrytym naczyniu z 1/4 kubka wody w kuchence mikrofalowej nastawionej na pełną moc przez 5-6 minut. Zahartować pod bieżącą zimną woda i odsączyć.

podgrzac ponownie z sokiem z cytryny i dodatkowym masłem i podawać z sosem chrzanowym.

Wersja light:

Pół kubka majonezu można zastąpić połową kubka naturalnego jogurtu a otrzyma się doskonały, wyrazisty w smaku i niskokaloryczny sos.

Co do brokułów:

To ja zawsze gotuję brokuły na parze, zwykle dłuzej trwa ale nie traca wartości odzywczych i nie rozwalają się jak te z wody, mają również zachowany kolor.

SMACZNEGO
 

Misha

Member
Lut 26, 2007
348
0
0
Brokuly_z_chrzanem.jpg

Dołączam zdjęcie

Powiem tak: wygląda tak jak smakuje
 

Załączniki

  • Brokuly_z_chrzanem.jpg
    Brokuly_z_chrzanem.jpg
    89.8 KB · Wyświetleń: 0

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Brokuł z chrzanem
gruebel_2.gif

Ja zawsze z keczupem jem, wieć mała zmiana smaku sie przyda
icon_wink.gif
 

Aniq

Member
Maj 5, 2007
2,734
0
0
Dziś na kolację to miałam. Bardzo korzystne połączenie!

Ponieważ staram się po świętach liczyć kalorie ( licząc również, że co mi przybyło, jakoś stracę w najbliższym czasie) zamiast majonezu był jogurt naturalny z bakomy, trochę suszonych ziół i chrzan oczywiście.

Za to nigdy jeszcze nie jadlam brokułów z keczupem....
icon_smile.gif
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
o, to mi smaku narobiłyście!
mniam.gif

Podoba mi się ten sos, w najbliższym czasie - robię!
 

Aniq

Member
Maj 5, 2007
2,734
0
0
Dziś powtórka brokułowa - została mi druga połowka, więc tak samo sobie ją przyrządziłam
icon_smile.gif


Na gorącego brokuła tym razem trochę tartego sera typu grana padano, obok sosik chrzanowy! Mniam.

Ilonka, je też keczupowa jestem..ale mam 'kolorystyczne zboczenie' - nie lubię zielonego z czerwonym
zahnlos.gif

Poza sałatą z pomidorem, ewentualnie szpinakiem, nie 'smakują' mi połączenia tego typu!
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Zrobiłam, naprawdę super!
Mogę śmiało powiedzień, że to jest sos chrzanowy, jakiego od dawna szukałam. W większości sosów przeszkadzała mi ta grudkowata struktura, pochodząca z chrzanu, a ten jest prawie idealnie aksamitny, i przepyszny.
cvety.gif

Idealnie tez komponuje się z brokułem.
Wchodzi na stałe do menu, na pewno nie raz jeszcze zrobię, bo bardzo lubimy brokuły
daumen.gif


S4020980.jpg
 

Załączniki

  • S4020980.jpg
    S4020980.jpg
    153.5 KB · Wyświetleń: 0

Aniq

Member
Maj 5, 2007
2,734
0
0