Mchali z buraków

Marcelina

Member
Wrz 16, 2004
1,714
0
0
Mchali z buraków

60 dag buraków czerwonych
5 dag orzechów włoskich
3 - 4 ząbki czosnku
3 - 3 łyżki natki pietruszki lub kolendry
3 łyżki octu winnego lub sok cytrynowy
3 łyżki oleju
przyprawy - sól, pieprz

Ugotowane buraki obrac i zetrzeć na dużych oczkach tarki.
Orzechy, natkę posiekać i wymieszać z burakami, dodać przeciśnięty czosnek, doprawic olejem, octem i przyprawami.Wymieszać i odstawić do schłodzenia.

Mchali pochodzi z kuchni gruzińskiej. Na żadnym przyjęciu nie może zabraknąć tej przekąski. Mchali można przygotować również z dodatkiem majonezu lub śmietany.
 

Marcelina

Member
Wrz 16, 2004
1,714
0
0
Przepis był kiedyś w Poradniku domowym. Wiele razy mchali robiłam bo uwielbiam buraki w każdej postaci.
 

asika

Member
Wrz 20, 2004
13,897
0
0
mmm - robie dzis na obiad.. pierwszy raz, no to ide

no to pyszne to jest!!!!!!!!!!!!!!!!!!

rewelacja a drugiego dnia jakie dobre - polecam z calego serca
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Caritka

Member
Mar 14, 2005
10,541
0
36
-Zeby nie Seniorka, ktora podala przepis tutaj , pewnie mchali nigdy bym nie zrobila.
Buraki toleruje tylko, jako barszcz (bez buraczanych farfocli ) lub jako buraczki z chrzanem
icon_mrgreen.gif

Powoli zaczynam sie jednak do nich przekonywac
icon_mrgreen.gif


Nie wyglada to moze zbyt apetycznie
icon_wink.gif
, ale smak mnie zaskoczyl.
Zrobilam na probe tylko z dwoch burakow, ale wydaje mi sie, ze to byla polowa porcji i tak wlasnie odmierzalam reszte skladnikow.
Na pewno jeszcze zrobie je nie raz
icon_biggrin.gif

Dziekuje Seniorce za wpisanie przepisu
icon_wink.gif
i Joannie, ktora naprowadzila mnie do Ciebie, Marcelino
icon_mrgreen.gif

Aha, dodalam suszona pietruszke, bo innej nie mialam.

machali_z_burakow.JPG
 

Załączniki

  • machali_z_burakow.JPG
    machali_z_burakow.JPG
    115.9 KB · Wyświetleń: 1

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
33,255
5,171
113
Naprowadziłam, bo robiłam tę potrawę niejeden raz i dziwię się, że nie ma tu o tym żadnej wzmianki.
icon_redface.gif


A ja dzięki informacji Seniorki o artykule na temat kuchni rosyjskiej skusiłam się na kupienie styczniowego numeru "Kuchni".
icon_smile.gif

Umieszczenie dania z kuchni gruzińskiej wsród sztandarowych potraw kuchni rosyjskiej nie jest jedyną pomyłką autora arykułu. Zdecydowanie mógł się bardziej przygotować i skorzystać z nowszych, bardziej wiarygodnych źródel.
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

jaxja

Moderator
Maj 26, 2006
3,521
0
0
Jarzynka ta bez orzechów też jest pyszna. Robię ją od lat i nie miałam pojęcia, że tak ładnie się nazywa. Następnym razem dorzucę orzechy.
 

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
A ja, skoro już rozpętałam tę buraczaną wojnę, postanowiłam wypróbować to danie. Okazało się proste w przygotowaniu i bardzo smaczne.
 

marta.larsen

Member
Lis 17, 2006
142
0
16
Witam,

bardzo dobra jest ta salatka.
Kilka razy robilam ja z burakow gotowanych na barscz czerwony (dwie pieczenie za jednym razem
zwinker2.gif
). Mysle, ze wloszczyzna i mieso wolowe gotowane na wywar dodaja burakom wyrafinowanego smaku. Ja osobiscie zamiast czosnku dodaje suszonych rodzynek.
Pierwszy raz probowalam tej salatki u swojej tesciowej, lecz w pewnej modyfikacji... buraki byly surowe. Musze powiedziec, ze dla tych ktorzy lubia probowac cos nowego, bedzie to na pewno ciekawe doswiadczenie smakowe.

Salatka jest na pewno warta wyprobowania. Polecam wszystkim serdecznie.
 

Aniutka

Well-known member
Maj 11, 2008
2,219
1,821
113

anowid

Member
Lut 19, 2007
562
0
0
Robilam w niedziele, bardzo smaczne (ale trzeba uwazac na czosnek
icon_mrgreen.gif
), szybkie w wykonaniu (pod warunkiem, ze kupujemy buraczki juz odgotowane i obrane
icon_mrgreen.gif
) ... godne polecenia
anbetung.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: