Medaliony

Misha

Member
Lut 26, 2007
348
0
0
Składniki jak na kotlety mielone
  • mieso mielone - w zal. ile nam potrzeba, przyjmijmy, ze ok. 0,5kg tak na dwa obiady dla rodziny
  • jedna "sucha" bułka namoczona w zimnej wodzie
  • żółtko
  • warzywa: cebula lub por (pokrojone w kostkę lub zmielone), tutaj nie dodaję, ale jak robię prawdziwe mielone to dodaje jeszcze zmiksowaną marchewkę, selera, lub ostatnio cukinię.
  • przyprawy: sol, pieprz, papryka słodka, vegeta lub substytut, trochę czosnku w przyprawie lub w realu i wielu innych rzeczy do smaku (duza dowolnośc)
Mięso, gdy już wymieszane ze wszystkimi składnikami i doprawione, wykładamy partiami na mokrą deskę i oklepujemy na płasko, ręką zmoczoną w wodzie.

medaliony1.jpg

Następnie bierzemy np szklankę i wykrawamy medaliony

medaliony2.jpg

Ostrożnie bierzemy medalion z deski i mokrą ręka wygładzamy brzegi. Odkładamy na talerz

medaliony3.jpg

Następie obtaczamy w mące i smażymy.

Ja podaję z ziemniakami lub ryżem oraz z surówką.

A także robię sos zasmażkowy.

Zlewam oliwę aby było jej tylko tylko. Wsypuję mąkę na gorący tłuszcz szybko mieszam aby nie zrobiły się grudki. Dolewam rosołu, lub wody (wtedy dodaję kostkę rosołową i przyprawiam). Do tego dodaję czosnek (tak rozsądnie) oraz koncentrat pomidorowy (dosłownie ze dwie łyzeczki.

medaliony4.jpg

Smacznego
icon_smile.gif


mniam.gif
 

Załączniki

  • medaliony1.jpg
    medaliony1.jpg
    108.5 KB · Wyświetleń: 3
  • medaliony2.jpg
    medaliony2.jpg
    120.3 KB · Wyświetleń: 3
  • medaliony3.jpg
    medaliony3.jpg
    121.6 KB · Wyświetleń: 3
  • medaliony4.jpg
    medaliony4.jpg
    106.1 KB · Wyświetleń: 3

frigg

Member
Mar 23, 2006
774
1
0
Misha - bardzo podoba mi się Twój sposób wycinania medalionów. Rewelacja. Na pewno wykorzystam.Dam znać, jak się udało.
 

Misha

Member
Lut 26, 2007
348
0
0
Jest to bardzo "ekonomiczny" sposób
icon_smile.gif

Wyszło mi 19 medalionów a nie miałam całego pół kilograma mięsa. Przynajmniej na dwa dni obiad miałam hehe. Zwykle naginam codziennie.
Zresztą co bym nie ugotowała dla mojej rodziny to jedzą bardzo nieekonomicznie.... mowią, ze to dlatego ze dobre.
dontknow.gif


Koniecznie napisz Frigg jak ci sie udało.
Nie musisz wycinać szklanką. Możesz robic większe medaliony np. z filiżanki
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Zrobiłam.
Oczywiście z małymi modyfikacjami (składniki) ale ciekawa byłam tego sposobu formowania. Troszkę ciężkawo mi się wykrajało ale ogólnie fajne takie maluchy
icon_wink.gif
szybciutko się posmażyły.
 

Misha

Member
Lut 26, 2007
348
0
0
CYTATfajne takie maluchy szybciutko się posmażyły.
Nie dosc ze szybko, to jeszcze dla odchudzajacych sie idealne danie. Poniewaz, podczas jedzenia tych maluchow, dociera informacja do mózgu, ze ma dwa kotlety a w rzeczywistości... może jeden hehe.
pozdrawiam
wink.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: