Pasta z tuńczyka

Misha

Member
Lut 26, 2007
348
0
0
Moja ulubiona pasta kanapkowa:
Składniki:
  • 1-2 łodygi selera
  • 1-1,5 surowej marchewki
  • puszka tuńczyka
  • czosnek
  • sól, pieprz
  • majonez lub substytut
Biorę blender lub malakser, miksuję seler i marchewkę. Dodaję czosnek wyciśnięty (od ząbku w górę w zależności od potrzeb i preferencji). Dodaję przyprawy i majonez ok. łyżki.
Mozna dodawać pora, cebulę lub inne warzywa ja eksperymentowałam jeszcze z surową cukinią, ale za dużo warzyw jednocześnie nie polecam. Maksymalnie trzy surowe warzywa. Ale i tak najlepsza jest taka jak w przepisie.
fif_2.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Linn

Member
Wrz 17, 2004
8,842
0
0
Chetnie ja zrobie, ale uzyje moze jogurtu greckiego.
 

Misha

Member
Lut 26, 2007
348
0
0
Raczej obojętnie. Ten który akurat w lodówce
icon_smile.gif

Chyba częściej robię z rozdrobnionym z oleju (oczywiscie odcedzonym
icon_smile.gif
)
Trzeba swój smak wypróbować

Podobnie z sosem
Napisalam majonez lub substytut. Ale to moze byc cokolwiek.
Do wersji lightowej zdarzało, że dodawałam sam olej. (hmm raczej żadko w tej wersji) lepiej gęsty jogurt naturalny, zadkiego nie proponuję.
Nie wypowiem sie tez co do jogurtu greckiego bo go w zyciu nie jadłam i nie widzialam nawet na oczy.
Ale chętnie posłucham Linn jak smakuje i jaką ma konsystencję. O ile Linn tu zajrzy ponownie i zechce się podzielić tą wiedzą, ale mam nadzieję, że tak.
Linn!!! .... hop hop .... jesteś tam??? Linn!!!
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Linn

Member
Wrz 17, 2004
8,842
0
0
Najpierw musze kupic jogurt grecki. Mozna tez dodac kapary. Bardzo podoba mi sie ten seler wsrod skladnikow.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Misha

Member
Lut 26, 2007
348
0
0
Linn
Obiecałaś ze sie wypowiesz na temat pasty z jogurtem greckim.
Nie wiem czy warto go szukac i czy z greckim smakuje pasta.
Pozdrówka:)
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Linn

Member
Wrz 17, 2004
8,842
0
0
No wlasnie... sprobowalam. Bardzo dobra. Ja robie teraz wszystko z tym serkiem:
https://www.cincin.cc/index.php?showtopic=19863
Tzn. zaczynam od zrobienia jogurtu. Sam serek zastepuje mi wszytsko: smietane, maslo... Uzywam go do wszystkiego, a robie co drugi dzien. Serek wychodzi bardzo miekki, wiec na paste nadaje sie znakomicie.
 

A.S.

Member
Sty 6, 2007
4,044
0
0
Robilam w wersji oryginalnej z majonezem i tunczykiem w sosie wlasnym. REWELACJA, szczegolnie na grzankach. Smakowala wszystkim, a najbardziej mnie i mojej corce.
Dziekuje za przepis na pewno na stale zagosci w naszym domu, zawsze sie znajdzie seler, marchewka i tunczyk, a lepsze niz wszystkie tutejsze wedliny razem wziete.
Nastepnym razem wyprobuje wersje Linn z serkiem.
 

Misha

Member
Lut 26, 2007
348
0
0
no i ja znalazlam jogurt grecki wprawdzie do pasty nie wypróbowałam ale do innych rzeczy rewelacja, masz rację zastępuje wszystko np śmietanę i to bardzo skutecznie
icon_smile.gif

dzięki za pomysł z tym jogurtem
icon_mrgreen.gif