Polędwiczki w magi

frigg

Member
Mar 23, 2006
774
1
0
Polędwiczki wieprzowe pokroić w plastry.
Lekko stłuc.
Doprawić wg. uznania - ja pieprz i sól.
Na patelni rozgrzać masło i oliwę ( nie przypalić ).
Obsmażyć na rumiano z obu stron szybko polędwiczki.
Zalać śmietaną kwaśną 18% i skropić magi.
Jeszcze trochę poddusić.
Podawać z jarzynkami wg upodobania(ja:brokuły, marchewka gotowana) i ziemniaczkami z wody.
Życzę smacznego - moja rodzinka to uwielbia. Jest to obiadek w parę minut.
 

Doruśka

Member
Mar 28, 2006
5,233
0
0
wydaje mi się ,ze dla "niestosowaczy" glutaminianu można dodac liśc lubczyku. ale chyba tylko świeżego, wieć czekac zostaje do lata
icon_sad.gif
(
 

frigg

Member
Mar 23, 2006
774
1
0
Tak, ja też niezwykle rzadko używam magi (z ww powodów)a tu daję parę kropel, aby pojawił się smak , śmietany około szklanki - ma powstać taki sosik.
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
lubczyk mozna zamrozic
a smak? chodzi o sol? bo chyba nic wiecej nie ma w Maggi? chyba, ze chodzi o wydobycie smaku z pomoca msg?
jesli komus nie zalezy na msg moze sprobowac z dobrym sosem sojoym jak np. tamari, albo z miso (tylko to juz po zdjeciu z ognia. Miso sie nie gotuje)
 

adrijah

Member
Maj 18, 2007
2,666
12
38
miałam zrobić tak samo, ale chyba się trochę zagalopowałam ;) dodałam cebulę i małą marchewkę, a polędwiczke skroiłam w małe kawałeczki. dodałam oprócz kilku kropli magi, sos sojowy, i paprykę w proszku (słodką i ostrą). Wszystko zostawiłam pod przykryciem na minimalnym ogniu na jakąś godzinkę. Teraz spróbowałam - smaki się idealnie przegryzły i jest super. Wyłączyłam, jak MM przyjedzie, włączę jeszcze na kilka minut i ugotuję do tego makaron
icon_smile.gif
 

olatka

Member
Lut 28, 2009
138
0
0
Wyciągam przepis, będzie jutro na obiad
icon_smile.gif

Mam koncepcję, że do sosu dodam parę leśnych grzybów. Podam z sałatką z rukoli.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: