Pajęczyna z karmelu

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,381
3,662
113
Pajęczyna z karmelu

Przepis Rafała Włudyki z książki "Desery wykwintne a nawet wyrafinowane"

cukier kryształ 200 g
glukoza 50 g
woda 70 g
Wszystkie składniki połączyć w naczyniu i zagotować do temperatury 155 stopni. Po zdjęciu z ognia naczynie schłodzić w zimnej wodzie przez 30 sekund. Pajęczynę formować z karmelu za pomocą widelca.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
Ja tylko chciałam zaznaczyc, że karmel po dłuższym pobycie w lodówce rozpływa się w niebyt. Nie lubi wilgoci.
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Na kuchnia tv. widziałam jak z takiego karmelu facet robił koszyczki na deser.
Karmel nitkami rozprowadzał po zewnętrznej stronie łyżki - chochli takiej stalowej. Karmel pomazany w siateczkę zastygał a potem zdejmuje się to - wychodzi połówka kuli. W to ułożony był deser, a wierzch przykryty był drugą taka samą połówką. Ślicznie to wyglądało - jak ażurowa piłeczka z pysznym nadzieniem mmmm....
mniam.gif
 

Dana3

Member
Wrz 23, 2005
537
0
0
Cinka @ 22 Mar 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=472884Na kuchnia tv. widziałam jak z takiego karmelu facet robił koszyczki na deser.
Karmel nitkami rozprowadzał po zewnętrznej stronie łyżki - chochli takiej stalowej. Karmel pomazany w siateczkę zastygał a potem zdejmuje się to - wychodzi połówka kuli. W to ułożony był deser, a wierzch przykryty był drugą taka samą połówką. Ślicznie to wyglądało - jak ażurowa piłeczka z pysznym nadzieniem mmmm....
mniam.gif
fajny pomysł, zapisałam i kiedys spróbuje zrobić
daumen.gif