Kudłaty sernik

Maryna

Moderator
Sty 5, 2006
7,979
0
0
Wstawiam przepis na mój sernik, który pieke od lat na wyraźna prośbę uwielbianej przeze mnie cinki. Nie napiszę, której - ona będzie wiedziała, że to dla niej.

Ciasto

40 dkg mąki
4 łyżki cukru
2 płaskie łyżki proszku do pieczenia
1 - 2 łyżki kakao
3 łyzki gęstej, kwaśnej śmietany
20 dkg roztopionej margaryny
cukier waniliowy

Zagnieść ciasto, włozyc do lodówki. W tym czasie zrobić

Ser

1 kg sera
30 dkg cukru
5 - 6 jajek
5 - 10 dkg masła
budyń waniliowy
troche olejku migdałowego, pomarańczowego albo cukier migdałowy (już jest dostępny w sklepach)
rodzynki
kandyzowana skórka pomarańczowa

Żółtka, cukier i masło utrzeć, dodawać ser, budyń, na pońcu pianę z białek, rodzynki i skórke pomarańczową.

3/4 ciasta utrzeć na tarce jarzynowej do wysmarowanej blachy. Na nie wlać ser, na ser utrzeć pozostałe ciasto.
Piec około godziny (zależy od piekarnika) w temperaturze 180 stopni.

Sernik nazwano kudłatym dlatego, że ciemne ciasto na jasnym serniku wygląda jak jagnięce futerko.
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Hiena

Member
Maj 6, 2005
13,652
0
0
Dziękuję Maryno.
icon_lol.gif
Za przepis również.
icon_lol.gif

Kupiłam dzisiaj ser żeby upiec Twój sernik. I zgubiłam ten ser w drodze do domu.
Zapisane do zrobienia.
 

A.S.

Member
Sty 6, 2007
4,044
0
0
Bardzo polecam wszystkim ten przepis - wyszedl naprawde pyszny serniczek.
Proponuje mocno schlodzic ciasto do tarkowania. Mnie wyszly dosyc drobne "kudelki" na wierzchu.
Nastepnym razem zamiast skorki pomaranczowej dodam drobno starta cytrynowa i troszke soku.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Maryna

Moderator
Sty 5, 2006
7,979
0
0
Nie miałam pojęcia,że można tak sie ucieszyć z wykorzystania podanego przepisu !
Ines, bardzom Ci wdzięczna, że sie skusiłaś.
 

A.S.

Member
Sty 6, 2007
4,044
0
0
Upieklam ponownie na niedziele, tym razem wprowadzilam drobna modyfikacje. Do ciasta nie dodalam kakao i zamienilam czesc maki na mielone migdaly, korzystajac z pomyslu Krystyny9 na migdalowy spod. Warto bylo. Sernik wyszedl mi bardzo puszysty - ale to juz taka uroda jak sie robi z homogenizowanego. Na przyszlosc trzeba jednak sie pomeczyc z produkcja kilograma twarozku..
Cos mnie podkusilo, by do czesci masy serowej dodac rozpuszczonej czekolady. Stad ten ciemny pasek w ciescie.

256.JPG

258.JPG
 

Załączniki

  • 256.JPG
    256.JPG
    1.3 MB · Wyświetleń: 17
  • 258.JPG
    258.JPG
    1.2 MB · Wyświetleń: 13
Ostatnią edycję dokonał moderator:

A.S.

Member
Sty 6, 2007
4,044
0
0
2 posty powyzej ; ). Juz wstawilam, choc przyznam ze troche sie musialam nagimnastykowac nad wyjeciem z formy calego kawalka. Przez ten homogenizowany strasznie sie rozwala.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

granola

Member
Lis 12, 2007
304
0
0
Robilam ten sernik - boski
lecker.gif
tylko nastepnym razem nie dam skorek bez tez jest pysznie pomaranczowy
wszystkim smakowal
icon_razz.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Beata71

Member
Sty 19, 2006
428
0
0
Moja teściowa taki robiła, ale teraz nie ma dla kogo, bo sernikożercy daleko. Dobrutki był.
 

granola

Member
Lis 12, 2007
304
0
0
wyciagam bo bede znowu robic na swieta to chyba jedyny sernik, ktory lubie
icon_mrgreen.gif

siostra tez sie w nim "zakochala"
 

granola

Member
Lis 12, 2007
304
0
0
dla mnie jest boski w smaku, juz ser kupilam i w sobote bede piekla
naprawde warto zrobic
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

okruszek13

Member
Sty 27, 2009
276
0
0
A jaki to ma byc ser? Moze byc w wiaderku czy kupic np w kostce i go zmielic? Pierwszy raz bede piekla sernik i chcialabym zeby mi wyszedl!!!
 

granola

Member
Lis 12, 2007
304
0
0
ja kupuje w wiaderku a zdazylo mi sie zrobic z sera homogenizowanego tez z wiaderka i wyszedl pyszny
wiec ja bym kupila w wiaderku
icon_mrgreen.gif