Bułeczki drożdżowe

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
Pulchniutkie słodkie bułeczki drożdżowe, z nadzieniem lub z rodzynkami. Zdecydowaną zaletą tego przepisu jest to, że bułeczek wychodzi cała masa!

Buleczki_z_serem.jpg


składniki
trochę więcej niż 1/2 kg mąki (3 1/2- 4 szkl.)
50 g drożdży
2 jajka
1 szkl. mleka
1/2 szkl. cukru
1/4 kostki masła
1 op. cukru wanilinowego
1 szczypta soli
ewentualnie skórka otarta z cytryny

sposób przygotowania
Mleko podgrzać lekko w garnuszku, dodać pokruszone drożdże i troszkę cukru. W misce wymieszać mąkę, resztę cukru, sól i cukier wanilinowy. Do tego wlać rozczyn, rozpuszczone i przestudzone masło oraz wbić jajka. Ciasto wyrabiać ok. 20-30 min, aż będzie gładkie i lśniące. Odstawić do wyrośnięcia. W tym czasie wyłożyć folią blaszki. Z ciasta formować małe bułeczki, nadziewać je dowolnym nadzieniem (białym serem, konfiturami, czekoladą, makiem, budyniem) i układać na blaszce. Odstawić do ponownego wyrośnięcia, posypać kruszonką lub posmarować rozmąconym jajkiem i piec ok. 30 min w temp. 120-150 st.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Pimpek

Member
Lis 30, 2005
1,641
0
0
Zrobiłam wczoraj te bułeczki z nadzieniem z jagód, są pyszne, tylko mi jagody jak zwykle wyciekły. Ale będę powtarzać bo warto (muszę wypróbować różne nadzienia, z resztą nawet z samą kruszonką byłyby pyszne)
 

Nataaliaa_

Member
Kwi 3, 2009
1
0
0
Paulinko te bułeczki są pyszne ! właśnie jedną wcinam jest taka mięciutka, słodziutka niebo w gębie. Wprawdzie skorupka wyszła twardawa ale chyba od tego, że przesadziłam ze smarowaniem ich jajkiem mimo to taki dodatek chrupiący bardzo się mojej rodzince spodobał ;)
Pozdrawiam!!!