Kefir po grecku*

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Kefir po grecku

Zdj_cie_26_zz.JPG

Butelkę lub kubek 500ml gęstego, zimnego kefiru wlać do dzbanka.
Dodać 2 łyżki miodu wielokwiatowego i 1 łyżkę soku z cytryny.
Wymieszać energicznie trzepaczką-rózgą.

Podawać zimny.
lecker.gif


Pyszny i zdrowy napój, idealny na upalne dni.

Smacznego
mniam.gif


wink.gif
 

Załączniki

  • Zdj_cie_26_zz.JPG
    Zdj_cie_26_zz.JPG
    16 KB · Wyświetleń: 1
Ostatnią edycję dokonał moderator:

A.S.

Member
Sty 6, 2007
4,044
0
0
Bardzo dobrze znam taki napoj! Robie domowym sposobem kefir i zawsze mieszam troszke z miodem do picia. Nie wiedzialam, ze to sie nazywa po grecku.
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Ja bym w to jeszcze mięty wciapnęła albo melisy
lecker.gif
lecker.gif
lecker.gif
 

A.S.

Member
Sty 6, 2007
4,044
0
0
Akulka @ 1 Jun 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=515292Mozna spytać jak?
icon_mrgreen.gif
Uzywajac tzw. grzybkow kefira - dostalam w prezencie, wygladaja jak takie biale gabki. Zalewa sie mlekiem i czeka okolo 12 godzin, to zalezy od ilosci mleka i temperatury. Metoda prob i bledow doszlam do smacznego, nie przekwaszonego kefiru. Jak sie nie wypije to potem robie twarozek. A dzieci bardzo lubia nawet taki kefir z odrobina cukru lub miodu.
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Cinka @ 1 Jun 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=515530
icon_lol.gif
A ja dziś na opakowaniu jogurtu bałkańskiego wyczytałam przepis na Deser polski: Jogurt polany miodem.
icon_wink.gif
Well, jakiś czas temu nawet do serka wiejskiego dołączany był promocyjnie miód.
Wiadomo, smaczne. Ale nie o sam miód tu chodzi. Ja taki kefir właśnie w Grecji piłam , a wyjątkowy smaczek zyskuje się właśnie dzięki połączeniu miodu z sokiem z cytryny, bez niej to nie to
daumen.gif
 

A.S.

Member
Sty 6, 2007
4,044
0
0
To sie zgadza, kefir jest inny, ale smak zalezy od tego jak dlugo pozwalamy na fermentacje mleka i jaka jest ilosc grzybkow na ilosc mleka. Czasem zapominam o kefirze i zrobi sie za kwasny, ale wtedy wykorzystuje go do produkcji twarozku. Wychodzi pyszny, domowy, o niewielkiej zawartosci tluszczu - dzisiaj akurat sie delektowalam na sniadanie z miodem.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: