Gulasz warzywny

kawazmlekiem

Moderator
Członek ekipy
Mar 19, 2005
37,849
6
38
Omijałam cukinię i bakłażany szerokim łukiem, ale się przekonałam, że to dobre jest. Dlatego teraz namiętnie wypróbowuję różniste przepisy z tymi warzywkami. Pewnie podobny przepis gdzieś na forum jest, nie znalazłam, ale jakbym powielała, przepraszam.

Potrzebne są:

bakłażan,
cukinia,
pomidory
papryka
cebula
czosnek
cytryna
zioła

Najpierw obrałam i pokroiłam w kostkę cukinię, polałam ją sokiem z cytryny. Bakłażana (też obranego i pokrojonego w półplasterki) posypałam solą i odstawiłam na trochę, potem opłukałam, osączyłam i też skropiłam sokiem z cytryny. Potem zeszkliłam na patelni pokrojoną cebulę i dwa ząbki czosnku. Do tego dodałam cukinię i bakłażana. Poddusiłam. Potem dodałam pokrojoną paprykę, trochę poddusiłam i potem pokrojonego pomidora. Przepis oryginalny każe obrać pomidora ze skórki, ja tego nigdy nie robię.
Znów dusiłam, ale ciut za długo, bo mi się zrobiła lekutko paciajowata potrawa, a chciałam, żeby warzywa zachowały trochę jędrności.
Na koniec doprawiłam solą i ziołami (bazylia, oregano, pietruszka z czosnkiem).

Trochę to jest leczowate (przez paprykę, ale dodałam jej malutko), trochę za miękkie, na drugi raz spróbuję bez papryki i będę dusić krócej. Ma wyraźny posmak cytrynowy, co jest nawet ciekawe.

Dziś będę to jeść w towarzystwie makaronu, z pozostałą resztą pokombinuję jakieś mięso jutro.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

bahomet

Member
Wrz 4, 2006
985
0
0
to ratatouille z cytrynowym posmakiem zrobilas
icon_mrgreen.gif
pycha!!!
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Nie obierałabym cukinii i bałażanów - fajniejsze kolorki będą
fiesgrins.gif

icon_biggrin.gif