Kurczak w pesto pod mozzarellą

Graz

Member
Gru 2, 2004
13,816
1
38
Wpisuję, bo chyba jeszcze nie ma tego przepisu w odpowiednim dziale, a jest to potrawa ekspresowa i smakowita.

Kawałki kurczaka
Pesto
Mozzarella
Pomidory
Listki bazylii
Sól i pieprz do smaku

Kawałki kurczaka marynujemy w pesto, układamy w naczyniu do zapiekania, układamy plastry mozzarelli, na to plastry pomidora, zapiekamy.

Pomidora i mozzarelle można wrzucić pod koniec zapiekania, wtedy sie tak nie rozciapciają, a można i od razu, wtedy robi sie fajny sos.

Dekorujemy listkami bazylii.

Znakomicie pasuje do bagietki i białego wina
icon_smile.gif


Dodaję: przed marynowaniem w pesto warto kuraka doprawić. Sól, pieprz
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

jaka

Member
Wrz 15, 2004
1,653
0
0
Testowałam
icon_smile.gif

Samo mięso było dla nas troszkę mało wyraźne, ale smakowało nam bardzo, bo wcinaliśmy je z marynowanym kozim serem sporządzonym według receptury podanej przez Bajaderkę. Polecam!
 

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
Proszę o wytłumaczenie - co nalezy rozumieć jako kawałki kurczaka... To znaczy cały kurczak pokrojony w kawałki? Jakie? Małe, duże?
Same udka, skrzydełka, piersi?
I ile zapiekać? Bo mozzarella bardzo szybko sie rozpuszcza?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

jaka

Member
Wrz 15, 2004
1,653
0
0
Ja robiłam z piersi z kurczaka, kroiłam je na paski i układałam w ... mhm... jak to zobrazować... w gniazdka ptasie. Najpierw piekły się same (z 20 minut), a mozarellę położyłam na dosłownie 3-4 minuty przed końcem zapiekania.
 

Lis

Member
Lip 29, 2005
13,335
0
36
No dobra, rano idę po cycki. Wiedziałam, ze czegoś nie kupiłam. Ale myślałam, ze czegoś, bez czego można się obyć.
 

Graz

Member
Gru 2, 2004
13,816
1
38
Akulko, to jest przepis który mozna dostosowywac do własnych upodobań - ja robiłam zawsze z piersi, ale kroiłam róznie - czasem w całości, czasem w kawałkach. Ser kładę juz na początku, wtedy sie cudnie rozpuszcza i tworzy pyszny sos, a jak jeszcze dojdze do tego sok z pomidora, to mmmmmmmmmm
 

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
Dzięki wam
cvety.gif
za odpowiedź.
 

Dercach

Member
Paź 30, 2005
20
0
0
Zrobilam, wprowadzajac pewne wariacje. Marynate zrobilam z pesto (kupnego, nigdy nie chce mi sie przy tym wiercic) - caly sloiczek - poza tym czosnku, soku z cytryny, oliwy i mielonej chili (chili musze dodawac do wszystkiego, bo chlopa mam w domu Meksykanina i nie idzie inaczej
icon_wink.gif
) . Potem tak jak zalecone - wlozylam do naczynia, obsypalam swieza bazylia jeszcze, oblozylam pokrojona mozarella i plastrami pomidorow. Tak zamarynowane mieso nie jest ani troche mdle, a sos jest FANTASTYCZNY. Niebo w gebie. Bardzo dziekuje za ten przepis
icon_biggrin.gif
 

szpulka

Member
Gru 10, 2006
117
0
0
Zrobiłam i... pachniało cudnie, wyglądało bosko i stwierdzam, że pomysł jest świetny!, ale... ja nie wiem, co jest nie tak z tymi dzisiejszymi kurczakami, bo było tyle wody, że piersi sie ugotowały a sosik był tak wodnisty, że zastanawiam sie, czy by go nie wykorzystać jako bazę jakiejś zupy
icon_eek.gif

Chętnie powtórzę ten eksperyment, tylko muszę wykombinować, jak to zrobić, żeby wszystko nie pływało...
 

Graz

Member
Gru 2, 2004
13,816
1
38
Może mozarellę trzeba bardziej odsączyć, np. w ręczniku kuchennym. Albo może to z pomidorów ten sok.
 

szpulka

Member
Gru 10, 2006
117
0
0
Graz @ 26 Jan 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=652873Może mozarellę trzeba bardziej odsączyć, np. w ręczniku kuchennym. Albo może to z pomidorów ten sok.
Wiesz... może masz rację... spróbuje staranniej wybrać pomidory i wysuszę mozarellę;) I kupię kurczaka w jakimś lepszym sklepie ;)
A ten nadmiar sosiku, o którym wcześniej pisałam, zagęściłam mąką ziemniaczaną i był do dzisiejszego mięsa... całkiem przypadkowe i niewyszukane, ale dooobre ;)
 

sywla

Member
Sty 3, 2008
481
0
0
Wydaje mi się że to pomidory wydzielają sporo wody/sosu. Dobra mozarella powinna się tylko ładnie roztopic i zapiec, w samej mozarelli wody nie ma.
 

Graz

Member
Gru 2, 2004
13,816
1
38
Mozarella przeciez pływa w płynie
icon_smile.gif
nie ma siły, żeby nie nasiakła, plastikowa to ona nie jest. Jak dobrze nie odsaczysz, to masz nadmiar wody.
 

kawazmlekiem

Moderator
Członek ekipy
Mar 19, 2005
37,849
6
38
Melduję, że kurak zamarynowany, poczeka do jutra. Zrobiłam marynatę trochę sposobem Dercach, to jest czosnek, cytryna i pieprz Cayenne.
 

kawazmlekiem

Moderator
Członek ekipy
Mar 19, 2005
37,849
6
38
Kurczak naprawdę bardzo dobry, ale następnym razem mocniej doprawię.

Aha, najpierw podpiekłam kuraka bez pomidorów i mozarelli, a i tak puścił wodę.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: