Rolada krucho-drożdżowa z masą orzechową

Nadia

Member
Paź 28, 2004
1,057
0
0
Ciasto:
0,5 kg mąki
8 dkg drożdży
8 żółtek
0,5 szklanki mleka
25 dkg masła lub margaryny

W mleku rozpuścić drożdże, dodć 3 łyżki cukru - niech urośnie.
Posiekać mąkę, tłuszcz, żółtka, dodać zaczyn. Z ciasta zrobić kulę, obsypać mąką, owinąć ściereczką, włożyć do zimnej wody. Po 10-15 minut powinno wypłynąć.

Masa:
4 białka
0,75 szkalnki cukru
3 szklanki mielonych orzechów włoskich

Ubić białka, dodać cukier i orzechy.

Ciasto podzielić na pół, rozwałkować cienko, rozsmarować masę i zwinąć. Odstawić na około 20 minut do wyrośnięcia. Wstawić do nagrzanego piekarnika i piec 45 minut.

Robiłam również z masą makową i też było dobre
 

Nadia

Member
Paź 28, 2004
1,057
0
0
Masę makową robiłam raz i była to masa bardzo zubozona w składniki ze względu na dietę związaną z alergią. Więc ci nie pomogę
icon_sad.gif

Ale chyba są tutaj jakieś przepisy z makiem - nada się każdy na pewno, bo to ciasto nie jest bardzo grymaśne
 
Lis 5, 2008
12
0
0
Ciasto jest pyszne, robiłam z masą orzechowo-kakaową.
Czy do zaczynu dodajemy mąkę? Ja dodałam i wyszło, ale czy jest to konieczne?
Ja następnym razem spróbuję dodać 5 łyżek cukru, jest mało słodkie nawet po obfitym posypaniu cukrem-pudrem.
Ale strucle wyszły przepyszne, równiutkie, nie popękały, skórka nie odstaje...Mniam...Polecam.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

yrsa

Moderator
Członek ekipy
Sty 3, 2009
27,313
1,607
113
Mąka do zaczynu niepotrzebna, sprawdziłam doświadczalnie, bo robiłam wczoraj rogaliki z podobnego ciasta
icon_smile.gif
. Na tę ilość mąki dałabym jednak najwyżej 35 g drożdży, 80 g to straszna ilość. No i zrobiłam słodsze, na 300 g mąki dałam 5 łyżek cukru i nie wyszło zbyt słodkie, więc spokojnie możesz dać 5 łyżek na 500 g.