Bitki "sejtanowe" .... dla Margot

Lis 28, 2005
3,760
0
0
Margot zaintrygowala mnie okresleniem "sejtan po polsku" .... i tak powstaly bitki wolowe z plackami ziemniaczanymi "mojej mamy". Oczywiscie nie bylabym soba, gdybym nie pomieszala to po swojemu ;P Zamiast miesa - sejtan; zamiast jajek - mleko sojowe.

Bitki sejtanowe - skladniki (wg. przepisu na bitki wolowe w sosie chlebowym z internetu):

2 kawalki sejtana
sol
pieprz
papryka czerwona
maka razowa do panierowania
olej do smazenia
kromka chleba do sosu
sos sojowy

Tak wyglada sejtan:
sejtan.jpg

Pokroic sejtan na cienkie plastry; posypac sola, pieprzem i papryka, i zostawic na chwile; panierowac w mace i smazyc; Sos - zlac tluszcz ze smazenia, dolac wody, sosu sojewego i rozdrobniony chleb; gotowac az chleb calkiem rozmieknie - ja dodalam troche za malo chleba i musialam dodac odrobine maki; Kilka dodatkowych komentarzy - jak na mnie bylo to troche za malo przyprawione, nastepnym razem dodam wiecej przypraw. Dwa - wrzucilam smazone bitki do sosu, jak bylo w przepisie, ale lepiej nie wrzucac ich do sosu tylko polac sosem juz na talezu.

Placki ziemniaczane "mojej mamy" - skladniki:

jeden duzy ziemniak
1 jajko ( u mnie bylo mleko sojowe)
sol
pieprz
czosnek (zabek, albo w proszku)
maka (u mnie razowa)
olej do smazenia

placki_ziemniaczane.jpg

Mysle, ze wszyscy znaja ta, ale: utrzec ziemniaki na tarce, dodac mlego, make i przyprawy, wymieszac. Smazyc na oleju na ladny brazowy kolor.
Przyznam sie, ze wole jednak "moje placki", czyli same ziemniaki z przyprawami z minimalna iloscia maki - wychodza bardziej kruche (jak lubie), mniej "ciastowate".

A to efekt finalowy z surowka z pomidorow i ogorka malosolnego.

obiad.jpg
 

Załączniki

  • sejtan.jpg
    sejtan.jpg
    26.9 KB · Wyświetleń: 1
  • placki_ziemniaczane.jpg
    placki_ziemniaczane.jpg
    34.3 KB · Wyświetleń: 1
  • obiad.jpg
    obiad.jpg
    41.2 KB · Wyświetleń: 1

melba

Member
Sty 5, 2006
27
0
0
znalazlam
icon_smile.gif

dzieki za przepisy
 

paulicza

Member
Maj 5, 2009
134
0
0
A co to jest sejtan, bo pierwsze słyszę na prawdę! A zaintrygowały mnie te placuszki, albo raczej bitki.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0