Marynowana feta i nie tylko....*

Pysia

Member
Sie 11, 2005
962
0
0
Pokazuję takie moje przekąski, które mam często w lodówce, wyjadam je z chrupiącym pieczywem , bo łatwo nim do ostatniej kropelki zjeść oliwę. Bardzo dobre na imprezkę.
Feta marynowana
pokroić kawałek fety w kostkę, ułożyć w naczyniu , dodać pokrojony drobno czosnek , suszone pomidory, zioła, zalać oliwą z oliwek, włożyć do lodówki na dwa dni. Można dać inne dodatki np. oliwki, papryczki.

Feta marynowana z szynką
pokroić w paseczki kawałek fety, zawinąć w plasterki szynki szwardzwaldzkiej , ułożyć w naczyniu, zalać oliwą z oliwek, włożyć do lodówki na dwa dni.

Ostatnie to krewetki zrobione z surimi ( tak pisało na opakowaniu, kupiłam u sąsiadów - Czechów) , załam je oliwą z ziołami i czosnkiem.

Oliwa nabiera aromatu czosnku,pomidorów, ziół i szynki. Jeżeli jej zostanie można jej użyć jako sosu do sałatki.
 

Załączniki

  • przystawki.JPG
    przystawki.JPG
    110.9 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

KAROTKA

Member
Maj 27, 2007
1,245
0
0
Pysia @ 13 Jul 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=539119Oliwa nabiera aromatu czosnku,pomidorów, ziół i szynki. Jeżeli jej zostanie można jej użyć jako sosu do sałatki.
Ja wykorzystuję oliwę czy olej pozostały po takich przekąskach nie tylko do surówek, ale też do smażenia czy grillowania mięs i ryb. Kiedyś zalałam nią śledzie osączone z marynaty octowej. Dodałam pokrojony drobniutko szczypiorek i pieprz. Śledziki odstały w lodówce kilka dni i były pyszne [lekko czosnkowe,bo ja niemal do wszystkiego ładuję czosnek].
 

jaka

Member
Wrz 15, 2004
1,653
0
0
Zainspirowana Twymi poradami Pysiu uraczyłam mych gości dwoma przekąskami z podanych tu przez Ciebie - szczegóły w Temacie Degustacja wina (tam też fotki
icon_smile.gif
)
Dziękuję Pysiu