Brokuły w słodko-kwaśnej zalewie

KASIA.B

Member
Lut 13, 2006
201
0
0
Brokuły w słodko-kwaśnej zalewie

gruebel_2.gif
Nie mam pojęcia, skąd mam ten przepis, ale jest wart wypróbowania. nie mam zdjęcia, bo zeszłoroczny zapas już "wyszedł" a w tym roku jeszcze nie zdążyłam zrobić
icon_rolleyes.gif


Składniki: 1 kg brokułów, 1 marchewka (5 dag), 1 cebula (4 dag), 2/3 szklan kibiałego octu winnego 6-procentowego, 2 1/2 łyżki cukru, 1 liść laurowy, 1 łyżeczka ziaren białej gorczycy, po 6 ziaren pieprzu i ziela angielskiego, 1/2 łyżki soli.

Brokuły umyć, osączyć i podzielić na różyczki. Marchewkę oczyścić, opłukać i pokroić w plasterki. Cebulę obrać, pokroić w plasterki i rodzielić na pierścienie. Liść laurowy pokruszyć. Brokuły i marchewkę włożyć do wrzątku, brokuły gotować 3 min, a marchewkę 10 min, osączyć i ostudzić. Do słoików włożyć przyprawy i cebulę, ułożyć na nich brokuły i marchewkę, lekko ucisnąć, aby warzywa wypełniły słoik do wysokości 2 cm od brzegu. 2 szklanki wody zagotować z cukrem oraz solą, wymieszać z octem i zalać brokuły w słoiku. Słoiki szczelnie zamknąć i pasteryzować 20 min w temperaturze 85°C. Podawać do przystawek oraz używać do przygotowywania sałatek.