Kurczak w Redds'ie

sha

Member
Sty 24, 2006
1,462
0
36
Kurczak (ja robiłam z podwójnej piersi), masło, olej do smażenia, 2 cebulki
(najlepiej szalotki), butelka piwa jabłkowego ( Redd's), ok. 30 dkg pieczarek, kubek kwaśnej śmietany (ok. 200 ml), jabłka, natka pietruszki.

Kurczaka pokroić w kostkę i przyprawić solą i pieprzem. Rozgrzać na patelni trochę
masła i oleju i obsmażyć kurczaka z obu stron. W garnku zeszklić posiekaną cebulę na
maśle, przełożyć kurczaka i zalać piwem. Dusić ok. 15 min. odwracając
kurczaka od czasu do czasu. Pieczarki pokroić na plasterki i podsmażyć na maśle do
miękkości. Kurczaka wyjąć z sosu piwnego do innego naczynia. Do garnka z piwem i
cebulą wrzucić podsmażone pieczarki i wlać śmietanę. Sos gotować ok 10-15 min. aż
odparuje nadmiar wody, a sos się zagęści. Doprawić go solą i pieprzem.
Kiedy sos będzie gotowy, wrzucić z powrotem kurczaka i dusić razem ok. 5 min.
Obrane jabłka obrać, wydrążyć i pokroić w dość grube plastry. Obsmażyć na maśle
(najlepiej sklarowanym) z obu stron.
Kurczaka w sosie posypać natką pietruszki i podawać z plastrami jabłka.

źródło : forum.gazeta.pl
 

villanelle

Member
Sty 29, 2006
1,286
0
0
Musi być mniam. Samo połączenie piwa i jabłek z cebulą daje super efekty, co potwierdza u nas częsta obecność parówek nieparówkowych Grzegorza.

A teraz to! Muszę spróbować.
 

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38

Lis

Member
Lip 29, 2005
13,335
0
36
Sini, pamiętam twój przepis, bardzo podobny, tylko bez jabłek. Aż poszłam sprawdzić, bo myślałam, że to ten sam.
Komarka robi obłędne zdjęcia
icon_eek.gif
 

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38
Lis @ 18 Aug 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=564614Sini, pamiętam twój przepis, bardzo podobny, tylko bez jabłek. Aż poszłam sprawdzić, bo myślałam, że to ten sam.
Komarka robi obłędne zdjęcia
icon_eek.gif
Ja trochę na bakier z tą "normandzkością", bo nie dodaję śmietany. A jabłka do tego są dla mnie już trochę "zbyt". Przepis Komarki jest zdecydowanie bardziej prawidłowy.

A zdjęcia.............są świetne, też byt takie chciała robić
cry_1.gif