Masa kokosowa

ewalukas

Member
Sie 24, 2006
9,664
0
0
600 g śmietany 18%
250 g wiórków kokosowych
200 g białej czekolady
2 opakowania śnieżki

Czekoladę rozpuścić na parze.
Śmietanę ubić ze Śnieżkami. Dodawać po łyżce wystudzoną czekoladę. Na koniec dodać wiórki i wymieszać.
 

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
Ewa, to jest ta pyszna masa o której pisałaś przed chwilą?
icon_biggrin.gif
 

ewalukas

Member
Sie 24, 2006
9,664
0
0
Paulinko i tak i nie
icon_mrgreen.gif

Bo...do tortu robiłam masę czekoladową, ale korzystając z tego przepisu. W sumie wyszła bardziej coś straciatelle niż czekoladowa, przepis podałam też
icon_mrgreen.gif

Ta mi tylko za inspirację służyła, ale tą robiłam jakiś czas temu i też pycha
lecker.gif
 

ania-magda

Member
Gru 30, 2009
347
0
0
Robiłam tą masę i nie polecam - mi nie smakowała, a tort się nie zjadł
icon_rolleyes.gif
Może to wina użytej śmietany, wydaje mi się, że z kremówką byłaby lepsza. Ale jednak powtarzać nie będę.
 

devillwoman

Member
Lis 18, 2010
438
0
0
Ja od roku pieke torty na zamówienie i prawie wszyscy kupują wciąż tylko z tą masą , aż sie zastanawiam jak ich przekonać do zmian
icon_smile.gif
Moim zdaniem jest rewelacyjna, tylko ja daje kremówke oczywiście !!! Z 18 ma zuuuupełnie inny smak!! Aniu nie zniechęcaj sie i spróbuj jeszcze raz gwarantuje że bedzie ok, mi t przypomina smak pralinek rafaello. Napisze tylko jak ja ją robie. Z 600 ml odlewam na oko troche śmietany i w niej rozpuszczam czekolade. Podgrzewam garnek , wyłączam i mieszam az sie wszystko rozpuści więc w sumie jest latnia tuż po rozpuszczeniu i nie musze czekać zeby ją połączyc ze śmietaną. Smietane ubijam z dwona Bitymi śmietanami ( w proszku
icon_smile.gif
Dr.Oetcera ( smietana kremówka musi!! być prosto z lodówki!!! jak najzimniejsza!! jak tylko ubije dodaje czekolade i wiórki już na oko. Naprawde świetny krem i zanim dodam wiorek odkładam troche do dekoracji pod małe elementy z masy plastycznej, nieżle sie na nim trzyma
icon_smile.gif
pozdrawiam.
 

ania-magda

Member
Gru 30, 2009
347
0
0
Tak właśnie myślałam, że śmietana 18 może być tu winna. Miałam też podobny przepis na masę do ciasta Rafaello, wydrukowany w domu - i też 18% podana. Jak będzie jeszcze okazja, to może spróbuję zrobić
icon_mrgreen.gif
Chociaż smakuje mi też podobnie, śmietana kremówka + rozpuszczona biała czekolada, odstawić do lodówki i ubić na drugi dzień (tylko trzeba wtedy użyć 36%, lepiej się ubije). Wtedy bez wiórek kokosowych jest, a w sumie podobne :D Do muffinek fajne to, ładnie się wyciska i zamiast cukruj lekki posmak czekolady. Chyba ganache się taki krem nazywa, ale głowy nie dam.