pierogi bananowe*

ivy77

Member
Lut 26, 2007
390
0
0
mój autorski przepis robiący furorę wśród znajomych
icon_smile.gif


Jeżeli chodzi o ciasto pierogowe, to ilu gotujących tyle patentów na nie więc najlepiej by każdy przyrządził wg swojego ulubionego przepisu, ważne by wyszło dosyć twarde i elastyczne, bo nadzienie jest mięciutkie i ciasto powinno je "utrzymać". Ja zwykle zagniatam ze sobą 3 szklanki mąki, 1 jajko i ciepłą wodę dolewaną powoli do uzyskania odpowiedniej konsystencji, wszystko oczywiście lekko posolone.

Magia tkwi w farszu który mimo że dziecinnie prosty to smakuje niesamowicie. Potrzeba:
-400g twarogu półtłustego
-3 łyżki cukru
-żółtko
- jeden duży lub dwa małe banany, ważne by nie były przejrzałe i rozciapciujące sie, lepiej wybrać takie lekko jeszcze zielone, z miąszem twardawym
- garść suszonej żurawiny (do kupienia w supermarketach na stojakach z bakaliami)

Twaróg odsączyć bardzo dokładnie, po czym zmielić w maszynce, połączyć z cukrem i żółtkiem na gładką masę. Banany zmielić osobno na paćkę (jeżeli pojawi się sok, również odrobinę odsączyć) i delikatnie połączyć z masą twarogową po czym do nadzienia dodać suszoną żurawinę (lepsze są drobniejsze jagódki). Teraz co bardzo ważne- wstawić gotowe nadzienie do lodówki na około 45 min- po wyjęciu będzie bardziej zwięzłe i łatwiejsze do nadziewania. Po tym czasie wyjąć z lodówki, gdyby było przypadkiem za rzadkie (co się zdarza w przypadku mokrego twarogu) zagęścić całość łyżką lub dwiema kaszy manny. Całością nadziewać ciasto pierogowe i wrzucać na osolony wrzątek na ok 5min. Najlepiej smakują polane słodką śmietanką.Smacznego
icon_smile.gif
 

Azazelle

Member
Wrz 1, 2006
1,706
0
0
Dobra, tego sobie nie odmówię, nie wiem tylko, czy napcham tym boskim nadzieniem pierogi, czy naleśniki
icon_smile.gif
W każdym razie do wypróbowania.
 
Lis 28, 2005
3,760
0
0
przepis ciekawy, tylko nie jestem pewna czy cokolwiek z bananem mozna zaliczyc do kuchni polskiej
gruebel_2.gif
fiesgrins.gif
.... czy to wychodzi bardzo slodkie? i jak sie sprawuje farsz przy gotowaniu?
 

ivy77

Member
Lut 26, 2007
390
0
0
pierogi jak dla mnie to nasze typowo polskie-swojskie i na tym bazowałam wpisując właśnie w ten dział, jeżeli lepiej pasuje do jakiegoś innego to może niech moderator przeniesie.

Wychodzi słodkie ale nie słodsze niż zwyczajne pierogi z serem, a farsz o ile banan niezbyt wodnisty też zachowuje się jak nadzienie serowe czyli trzyma w środku i nie rozwadnia ciasta
 
Lis 28, 2005
3,760
0
0
dzieki
anbetung.gif
........... i nie przejmuj sie, ja zartowalam
fiesgrins.gif
..... pierogi jak najbardziej polskie danie ......
 

A.S.

Member
Sty 6, 2007
4,044
0
0
O! Ano naszła pomysł na obiad na jutro. Ktos juz zdiełał? Bo chyba raczej zrobie w wersji nalesnikowej.