Faszerowana papryka pod serową pierzynką*

Shinju

Member
Lis 26, 2006
9,691
0
36
6 papryk
70 dag mieszanego mięsa mielonego
1 czerstwa bułeczka
1 puszka kukurydzy
1,5 cebuli
3 cebulki dymki
pół pęczka natki
1 jajko
sól, pieprz, słodka papryka
200 ml bulionu warzywnego
15 dag tartego żółtego sera

Moczymy bułkę, rozgniatamy, dodajemy do mięsa. Cebulę obieramy, siekamy. Cebulę oraz jajko dorzucamy do mięsa, wyrabiamy. Doprawiamy solą, pieprzem i słodką papryką. Kukurydzę odcedzamy, natkę płuczemy i drobno siekamy. Dymkę obieramy i kroimy w ćwiartki, a następnie każdą ćwiartkę kroimy w cieniutkie plasterki. Paprykę myjemy, odkrajamy wierzch. Oczyszczamy papryki z nasion i błonek. Wierzchy papryki kroimy w drobniutką kosteczkę. Pokrojone w kostki wierzchy papryki, dymkę, posiekaną natkę oraz kukurydzę dodajemy do mięsa. Wyrabiamy. Powstałą masą napełniamy papryki. Bulion wlewamy do naczynia w którym będziemy zapiekać paprykę. Na bulionie ustawiamy papryki wypełnione mięsną masą. Posypujemy wierzch papryki grubą warstwą tartego sera. Zapiekamy 40-45 minut w piekarniku rozgrzanym do 200 stopni. Smacznego
icon_smile.gif


Źródło: "Moje gotowanie"
 

Załączniki

  • DSCN8119.JPG
    DSCN8119.JPG
    112.9 KB · Wyświetleń: 0
  • DSCN8118.JPG
    DSCN8118.JPG
    113.3 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
Papryki mi trzeba
gruebel_2.gif
Juz dawno nie jadłam zapiekanej
lecker.gif
 

e-lunia

Member
Maj 24, 2005
523
0
0
Ciekawa jestem, czy w podobny sposób moznaby nadziać i zapiec patisony
icon_smile.gif
Wlaśnie zostałam obdarowana kilkoma patisonami i nie mam pojęcia co z nimi zrobić
gruebel_2.gif
 

Shinju

Member
Lis 26, 2006
9,691
0
36
e-lunia @ 13 Sep 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=581939Ciekawa jestem, czy w podobny sposób moznaby nadziać i zapiec patisony
icon_smile.gif
Wlaśnie zostałam obdarowana kilkoma patisonami i nie mam pojęcia co z nimi zrobić
gruebel_2.gif
Hmm... nie wiem czy nie trzebaby ich wcześniej jakoś obgotować, albo do piekarnika na troszke wrzucić co by zbyt twarde nie były...

U mnie patisony się marynuje tak jak dynię do słoiczków...
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0