Rogaliki kruchodrożdżowe

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
Przepis pochodzi stąd http://pychotka.pl/pychotka/content/view/2216/149/
Z nazwy są drożdżowe ale do typowo drożdżowych to im daleko
icon_wink.gif
W każdym razie są pyszne
mniam.gif


Składniki:
• 2 szklanki mąki
• 0.25 szklanki wody
• 1 kostka stopionego masła
• 2 dag drożdży
• szczypta soli
• konfitura w wiśni lub porzeczek

Sposób wykonania:
Drożdże wymieszać z ciepłą wodą, pozostawić aby wyrosły. Mąkę, sól i 0.25 kostki stopionego masła wymieszać w misce, dodać drożdże. Wyrobić ciasto, tak aby odchodziło od ręki i pozostawić do wyrośnięcia. Z wyrośniętego ciasta rozwałkować na stolnicy placek grubości 0.5 cm, posmarować stopionym masłem i złożyć go na trzy części. Jeszcze raz rozwałkować prostokąt, posmarować resztą masła i złożyć na pół. Ponownie rozwałkować, wykrawać trójkąty, nakładać łyżeczką konfiturę i zwijać rogale. Piec w nagrzanym piekarniku na złoty kolor.



Ja dałam do ciasta jeszcze łyżkę śmietany, bo stawiało mi opór. Zamiast typowych rogalików robiłam rożki z truskawkowo-waniliową marmoladą i koperty z czekoladą. Piekłam 20 minut w 200'.

Rożek z truskawkowo-waniliową marmoladą
rogalik.JPG

Kopertka z czekoladą
kopertka.JPG

i wszyscy razem
icon_wink.gif

krucho_dro_d_owe.JPG
 

Załączniki

  • rogalik.JPG
    rogalik.JPG
    74.2 KB · Wyświetleń: 4
  • kopertka.JPG
    kopertka.JPG
    60.3 KB · Wyświetleń: 3
  • krucho_dro_d_owe.JPG
    krucho_dro_d_owe.JPG
    80.4 KB · Wyświetleń: 3

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
dorota_s1 @ 19 Sep 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=585987śliczne są jedne i drugie
rozpiekłaś się baaardzo i fajnie
Dziękuję
bussi.gif
Oj rozpiekłam się rzeczywiście, korzystam póki mogę bo już za kilkanaście dni wyjeżdżam na studia i znowu nie będę miała dostępu do piekarnika
icon_frown.gif
No ale na pieczeniu świat się nie kończy, kuchenkę na stancji mam a obiadki gotować ktoś musi
icon_wink.gif
 

doris71

Member
Lis 9, 2008
9,365
0
0
robiłam z podwójnej porcji, tylko masło dałam w tej ilości co w przepisie, wczoraj dałam żółtko, dziś bez i nie czuję różnicy, smaczne, wczoraj z ananasem z puszki, dzis 4 wersje: ciasteczka, rogaliki z białą czekoladą, nugatem, marmoladą różaną
 

Załączniki

  • rogaliki_rozmaite.jpg
    rogaliki_rozmaite.jpg
    14.1 KB · Wyświetleń: 0