nalewka miodowo-cytrynowa*

beata65

Member
Paź 1, 2006
374
1
0
Robię ją w tym roku korzystając z przepisu ze strony winiarzy i miodosytników. mają naprawdę ciekawe przepisy, trzeba jednak trochę poszperać po forum, bowiem nie jest tak uporzadkowane jak nasze
icon_mrgreen.gif
0,5litra miodu, 0,5litra soku wycisniętego z cytryny, 0,5litra rumu, 0,5litra spirytusu. Wszystkie składniki wymieszać, odstawić na około 20 dni, myślę, że przydałby się i miesiąc. Rozgrzewa, można zatem spożywać w celach jak najbardziej leczniczych...
lecker.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

marcychna

Member
Sie 6, 2006
1,050
0
0
Witam,

zacny to trunek wyjdzie :D ....lecz czy aby nie za dużo tego soku z cytryny?

Ja bym dał połowę....a potem ew. dokwasił (zawsze można dokwasić w drugą stronę się nie da
icon_wink.gif
)

I nastawiłbym ją na jakieś dwa miesiące, potem przefiltrować i na 2-3 tyg. do odstania.

No a potem to życzę, miłego towarzystwa i duuuuuużego zapasu naleweczki :D
 

beata65

Member
Paź 1, 2006
374
1
0
mniam.gif
Co wyjdzie, to się dobiero okaże, nalewki mają to do siebi, że trudno zrobić dwa razy dokładnie taka samą. Oczywiście, że przed delektowaniem się, trzeba całość przefiltrować. Czy za dużo soku z cytryny, takie podano proporcje, ale zawsze mozna poeksperymentować samemu, do czego zachęcam. Myślę jednak, że i miodu sporo i rum słodki, może się okazać, iż będzie OK. Następnym razem dodam jeszcze nieco świeżego imbiru.
mniam.gif
 

ewelinka111

Member
Paź 13, 2007
894
0
0
beatko piszesz ze w smaku jest Pyszna więc mozna się skusić
bez mieszania bez filtrowania itp ... zmieszać i odstawić ...
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

beata65

Member
Paź 1, 2006
374
1
0
Zmieszać i zostawić, ale filtrować trzeba. Po przefiltrowaniu ma piękny kolorek (lekko żółty) i jest bardzo klarowna. W smaku pyszna, kto u mnie pił brał przepis. Mój toata stwierdziłże muszę go zaopatrzyć na zime "w celach zdrowotnych..."
 

Imago

Member
Cze 26, 2006
6,551
1
0
A my ostatnio z mamą robiłyśmy taką co się daje 0,5 l spirytusu, 0,5 l przegotowanej wody, sok z 4 cytryn i 2 łyżki miodu - nawet na drugi dzień da się to pić już
icon_smile.gif
tylko w wersji dla mnie spirytusu było mniej za to więcej wody, miodu i soku
icon_smile.gif
 

ewelinka111

Member
Paź 13, 2007
894
0
0
beata65 @ 7 Jul 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=725520Zmieszać i zostawić, ale filtrować trzeba. Po przefiltrowaniu ma piękny kolorek (lekko żółty) i jest bardzo klarowna. W smaku pyszna, kto u mnie pił brał przepis. Mój toata stwierdziłże muszę go zaopatrzyć na zime "w celach zdrowotnych..."
gotowa ! spróbowałam gdy zmieszałam wszyskie składniki
icon_mrgreen.gif
pycha
lecker.gif
icon_mrgreen.gif
cheers.gif
juz mam ochote ja pić
icon_mrgreen.gif
lecker.gif


jeszcze jedno pytanie po rozrobieniu mam trzymac na parapecie czy wciemnym miejcu ????
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

-Anula-

Member
Maj 5, 2006
27
0
0
Też się skusiłam na tą nalewkę
cheers.gif


W ramach doświadczeń dosypałam paczuszkę (16g) cukru cynamonowego oraz pół waniliowego.....

Dla mnie bomba: gęsta, aromatyczna, taka do sączenia raczej, jak lubię....

Dzięki za przepis
 

beata65

Member
Paź 1, 2006
374
1
0
Bardzo się cieszę, że smakuje. U mnie tez nastawiona ze świeżego miodu. Jest to o tytle dobra nalewka, że można ja robić przez cały rok.