Sernik papieski

Margot

Well-known member
Cze 24, 2005
16,676
517
113
Sernik papieski
Bardzo smaczny sernik
przepis znalazłam tu
http://www.smaczny.pl/forum/Sernik-Papieski-t5718.html
Skladniki:
Kruche ciasto
3 szklanki maki
20 dkg masla
1/2 szklanki cukru pudru
4 zoltka
1 lyzeczka proszku do pieczenia

Masa serowa:
1 kg sera bialego tlustego , mielonego
20 dkg masla
1 szklanka cukru pudru
2 bialka
8 zoltek
1,5 torebki budyniu waniliowego
skorka otarta z 1 pomaranczy

Skladniki na kruche ciasto zagniesc i wlozyc na 1/2 godz. do lodowki.
Mase serowa utrzec mikserem i na koncu dodac 2 bialka (ubite na sztywna piane) oraz otarta skorke z 1 pomaranczy.
3/4 kruchego ciasta wylepic na tortownice (26 cm srednicy) i upiec na jasnozloty kolor.Ostudzic.
Mase serowa wlac na podpieczony kruchy spod tortownicy .Na grubej tarce utrzec reszte ciasta i posypac mase.
Piec w temperaturze 170 stopni.
Gotowe posypac cukrem pudrem.
000_1555.jpg
 

Załączniki

  • 000_1555.jpg
    000_1555.jpg
    596.6 KB · Wyświetleń: 15

Bea73

Member
Maj 28, 2007
12,223
0
0
Margot, nie rob smaka, bo ja tu nie mam takiego polskiego sera na sernik
icon_frown.gif

bussi.gif
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,378
3,659
113
Piękny, Margot.... Dawno takiego nie piekłam. Chyba popełnię na następny weekend....
icon_smile.gif
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,378
3,659
113
Margot, naprawdę miałam najszczersze chęci upiec ten sernik, ale pod wpływem zawartości lodówki wprowadziłam tak daleko idące modyfikacje, że sie teraz zastanawiam, czy to jeszcze TEN sernik, czy już zupełnie inny....
icon_wink.gif
W każdym bądź razie Twój przepis ( i zdjęcie!) były moją inspiracją...
icon_wink.gif
icon_mrgreen.gif

Po pierwsze - doliczyłam się, że do ciasta trzeba dać aż 12 żółtek i tylko 2 białka, a w domu posiadałam zaledwie 7 niezbyt dużych jajek. Do półkruchego spodu poszło więc jedno całe jajko z łyżką jogurtu bałkańskiego ( i o połowę mniej cukru), a do masy serowej - pozostałe sześć, przy czym z serem wymieszałam żółtka, a białka ubiłam z cukrem. Masła też dałam o połowę mniej, a zamiast półtorej torebki budyniu - jedną plus 2 płaskie łyżki mąki. Zamiast skórki pomarańczowej dałam trochę otartej skórki i soku z cytryny oraz łyżkę esencji waniliowej.
Mimo tych radykalnych zmian sernik wyszedł bardzo smaczny - kremowy, ale jednocześnie puszysty.
Następnym razem nie będę dodawać budyniu, bo zagłusza swoim zapachem naturalne aromaty wanilli i cytryny, tylko zastąpię go mąką kukurydzianą i ziemniaczaną.
sernik_na_p__kruchyn_spodzie.jpg
sernik_na_p__kruchyn_spodzie1.jpg
 

Załączniki

  • sernik_na_p__kruchyn_spodzie.jpg
    sernik_na_p__kruchyn_spodzie.jpg
    20.8 KB · Wyświetleń: 10
  • sernik_na_p__kruchyn_spodzie1.jpg
    sernik_na_p__kruchyn_spodzie1.jpg
    21.4 KB · Wyświetleń: 9
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Margarete

Member
Cze 23, 2007
1,969
0
0
Margot, dziekuje! Upieklam wczoraj. Moj pierwszy sernik BEZ rodzynek za to tylko z drobniutko pokrajana skorka pomaranczowa. Smakuje cudownie, troche jak kremowka!
Bardzo elegancki, pyszny!

Bea, pieklam z normalnego "Schichtkäse" dalam tylko jedna lyzke maki wiecej. Wyszedl pulchny, delikatny.