Rogaliki drożdżowe

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
Rogaliki drożdżowe:
40 dkg mąki tj ok. 2 szkl
4 dkg drożdży
3/4 szkl mleka ale tłustego, nie żadne 0%
3 żółtka,
5 dkg cukru czyli ok. 2 łyżki
pół masła lub dobrej margaryny
szczypta soli
Drożdże rozetrzeć z łyżeczką cukru, łyżką ciepłego mleka i łyżką mąki, odstawić do wyrośnięcia.
Masło stopić i przestudzić. Żółtka utrzeć z cukrem i solą (ale nie zawsze ucierałam, czasem tylko roztarłam łyżką ). Przesiać mąkę do miski, dodać wyrośnięty rozczyn, ciepłe mleko, żółtka, wyrobić ciasto. Pod koniec wyrabiania dodać stopiony i przestudzony tluszcz. Ja dodaję zawsze w 3 porcjach, nigdy naraz. Po dokładnym wyrobieniu ciasto przykryć i odstawić w ciepłe miejsce niech rośnie. Gdy wyrośnie przynajmniej dwukrotnie przełożyć na stolnicę lekko posypaną mąką, rozwałkować na okrągły placek, kroić promieniście na 8 części. Na każdej kłaść nazienie, zwijać rogaliki tak, aby koniuszek znalazl się pod spodem i ładnie ułożyć rożki.Ulożyć na posmarowanej blasze zachowując spore odstępy niech urosną. Smarować spienionym bialkiem i posypywać grubym cukrem. Piec w średnio gorącym piekarniku ok. 30 min.
Nadzieniem może być mak tak zrobiony jak do makowców , ser z cukrem i żółtkiem, marmolada a ja najbardziej lubię z rabarbarem. Smacznego.
 

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
O jakie śliczne ci wyszły! a czym je nadziewałaś?
 

aurinko19

Member
Lip 14, 2009
57
0
0
Moje były z eksperymentem xD Chciałam wypróbować nadzienie orzechowe wg przepisu:

30dag posiekanych orzechów (lub zmielonych)
1/2 szklanki cukru
1 szklanka bułki tartej
1 łyżka miodu\1 łyżka rumu
1 łyżeczka skórki startej z cytryny
1/3 łyżeczki cynamonu
2 łyżeczki cukru waniliowego

Wykonanie: Orzechy wymieszać z miodem,cukrem,cytryną,bułka tartą,cynamonem, cukrem waniliowym i rumem. Do powstałej masy wlać 1/2 - 1 szklanki wody (uważając by masa nie była za rzadka) Wszystko wymieszać na jednolitą masę.

Wszyscy się zachwycali
icon_smile.gif
 

Eklerek

Member
Mar 15, 2009
667
1
0
aurinko19 @ 28 Jul 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=878590Moje były z eksperymentem xD Chciałam wypróbować nadzienie orzechowe wg przepisu:

30dag posiekanych orzechów (lub zmielonych)
1/2 szklanki cukru
1 szklanka bułki tartej
1 łyżka miodu\1 łyżka rumu
1 łyżeczka skórki startej z cytryny
1/3 łyżeczki cynamonu
2 łyżeczki cukru waniliowego

Wykonanie: Orzechy wymieszać z miodem,cukrem,cytryną,bułka tartą,cynamonem, cukrem waniliowym i rumem. Do powstałej masy wlać 1/2 - 1 szklanki wody (uważając by masa nie była za rzadka) Wszystko wymieszać na jednolitą masę.

Wszyscy się zachwycali
icon_smile.gif
Robię bardzo podobne nadzienie, prawie identyczne! Jest świetne.
icon_mrgreen.gif