Sernik z beza kokosowa

Ruzia

Member
Wrz 13, 2004
2,141
0
0
składniki
1,20 kg bialego sera (zmiel go 2 razy lub kup juz zmielony)
10 dag margaryny
czubata szklanka cukru
4 zoltka, i 2 jajka
opak (32g) cukru waniliowego
2 budynie smietankowe
2 szklanki mleka
paczka herbatnikow
beza kokosowa:
4 bialka
3/4 szkl cukru
15-20 dag wiorek kokosowych


sposób przygotowania
margaryne rozpusc w rondelku i odstaw do ostygniecia. ser wyloz do miski,a w drugim garnku ubij 2 jajka , 4 zoltka,cukier i cukier waniliowy tak zeby byla puszysta masa( ja robie to okolo 7-10 min.)dodac to do sera i wyrobic mikserem na gladka mase. budynie zozmacic z mlekiem i dodac to do masy serowej, teraz najlepiej wymieszaj lyzka lub rozga (masa jest dosc rzadka), na koniec dodaj wystudzona margaryne i wymieszaj.
blache wyloz papierem do pieczenia, i uloz herbatniki, wylej mase serowa na herbatniki i wstaw do piekarnika na 50 min do temp okolo 180-200 stopni. krotko przed uplywem tego czasu przygotuj sobie beze, ubij bialka z cukrem na sztywno, wsyp wiorki i wymieszaj lyzka, wyjmij sernik z pieca , rozsmaruj mase kokosowa rowno na ciescie i wstac spowrotem do pieca, niech sobie tak siedzi jeszcze 15-20 min. serniczek dosc urosnie ale potem rowno opadnie, poczekaj jak wystygnie, wtedy jest najlepszy, pysznego jedzonka.


dodatkowe informacje
ta porcja ciasta starcza na duza blache (25 na 40 cm), jesli chcesz mniejsza porcje to po prostu podziel skladniki na polowe.
 

Iguana

Member
Wrz 13, 2004
7,631
0
0
Jadłam niedawno sernik bardzo podobnie wyglądający i ciekawa jestem czy to ten przepis. Czy on jest z tych puchatych czy raczej takich zwartych?
 

Ruzia

Member
Wrz 13, 2004
2,141
0
0
Iguana to mi pytanie zadalas :mrgreen: on jest po prostu lekki, ale nie puchaty i bardzo zwarty tez nie.... no i jak to kurcze opisac :gruebel: ten sernik rosnie dosc mocno ale potem rowno siada, i jest bardzo delikatny w konsystencji
 

Iguana

Member
Wrz 13, 2004
7,631
0
0
Czyli to moze byc to o co mi chodzi , przy najbiższej okazji zrobie bo mnie na białko nosi oj nosi :twisted:
 

Ruzia

Member
Wrz 13, 2004
2,141
0
0
chetnie bym wkleila zdjecie do przepisu ale mi ostatnio tak szybko to ciasto pozarli ze nie zdazylam pstryknac fotki :cry: