KOLOROWE CIASTO

edyta4

Member
Gru 22, 2007
728
0
0
dance.gif

BISZKOPT JASNY:

7 jajek
3/4 szkl cukru
szklanka mąki pszennej
łyżka mąki ziemniaczanej
2 łyżeczki proszku do pieczenia
Ubić białka ze szczyptą soli, dodać cukier, żółtka (wszystko ubić mikserem).
Przesiać obie mąki i proszek, delikatnie połączyć z masą jajeczną. Piec ok. 20 min w temp 180 - 200st C, blaszka 25x40cm.

BISZKOPT CIEMNY:

4 jajka
4 łyżki cukru
4 łyżki mąki (płaskie)
łyżka kakao
łyżeczka płaska proszku do pieczenia.
Ubić białka, dodać cukier, żółtka. Przesiać mąkę, proszek, dodać kakao, delikatnie łyżką połączyć z masą jajeczną. Piec jw.
Biszkopt jany wystudzić, przekroić na pół.
Biszkopt ciemny wystudzić, kieliszkiem wykroić w nim kółeczka (kółka zachować!).

MASA I:

2 galaretki czerwone rozpuścić w 1/2 litra wody, wystudzić, tężejące galaretki ubić z 2 serkami homogenizowanymi (ja używam Danio waniliowe)

MASA II:

2 galaretki zielone rozpuścić w 1/2 litra wody, wystudzić, tężejące galaretki ubić z 2 serkami homogenizowanymi

PRZEŁOŻENIE PLACKA:

- biszkopt jasny
- masa I
- biszkopt ciemny z wyciętymi kólkami
do otworków włożyć dowolne owoce (ja zazwyczaj daję pokrojone banany, ostatnio robiłam z mieszanką koktajlową z puszki)
owoce zalać tężejącą galaretką żółtą lub pomarańczową rozpuszczoną w 1,5 szkl wrzątku - najlepiej robić to stosując galaretkę prawie już stężałą i wkładać ją łyżką
- otworki z owocami i galaretką przykryć wyciętymi wcześniej kółeczkami
- na ułożone kółeczka położyć masę II
- na to druga część biszkoptu jasnego
- udekorować dowolnie

Biszkopt jasny i ciemny piec w jednakowej wielkości blaszkach
Można nasączyć biszkopt dowolnie i w ulubionej ilości (jedni lubią bardzo wilgotne ciasta, inni wogóle ich nie nasączają) - ja najczęściej dowolnym sokiem wymieszanym z odrobiną wody przegotowanej, a w przypadku mieszanki koktajlowej wykorzystałam sok z puszki
Wykonanie ciasta wydaje się pracochłonne, ale moim panom tak to ciasto smakuje, że nie jestem w stanie im nigdy odmówić.
Zapomniałam dodać - przepis na podobne ciasto dostałam od koleżanki (w jej wersji była jedna warstwa z serkami a drugą stanowił cytrynowy krem budyniowy, w biszkopcie ciemnym otworki zalewało się galaretką). Ja zmodyfikowałam przepis do swoich potrzeb.
smacznego.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: