Rolada z łososiem (Alka)*

Johasia

Member
Wrz 14, 2004
11,744
0
0
Tę roladę robi się podobnie jak słodką. Piekę na blaszce ciasto cóś jak biszkopt. Ilość jaj w zależności od wielkości blaszki, ja na blaszkę 30 na 50 biorę 3 jaja (jak małe to 4). Białka ubijam na sztywno z dodatkiem soli, potem dosypuję pieprzu i ziół, dodaję do tego żółtka i po dwie łyżki mąki na jedno jajo (jedna łyżka krupczatki i jedna ziemniaczanej - ale kiedyś dawałam samą szymanowską i też było dopsze)Piecze się to w 180 st. C jakieś 10 minut - jak na wierzchu złociste to ani chybi upieczone. Po wyjęciu trzeba szybciutko zawinąć wew ściereczkę i poczekać aż ostygnie. Robię do tego taki krem z serków topionych śmietankowych (3 szt.) z dodatkiem niewielkiej ilości masełka i przyprawami i ziołami świeżymi typu koperek czy pietruszka. Jak ciasto gotowe to smaruję cieniutko kremikiem, na kremik plastry wędzonego łososia i na to jeszcze troszku kremiku i zwijam i do schłodzenia. Ciasto przed zawinięciem można odrobinkę nasączyć jakąś wódeczką stosowną (z wodą oczywiście). Wierzch roladki też można jakoś przyozdobić. Ja smaruję odrobinką tego kremu i obkładam paseczkami rybki.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: