Fondant czekoladowy z marshmallows

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,378
3,659
113
Fondant czekoladowy z marshmallows

Źródło przepisu:
http://www.izbushka.com/forum/showthread.p...10672#post10672

Składniki:
150 g cukru pudru
200 g gorzkiej czekolady
180 g marshmallows ( dowolnego koloru)
1 łyżka masła lub margaryny
3 łyżki śmietany kremówki
1 łyżka likieru lub soku pomarańczowego ( opcjonalnie)

Wykonanie:
1. Roztopić czekoladę w kąpieli wodnej.
2. Dodać marshmallows ; mieszać do ich rozpuszczenia.
3. Dodać kremówkę i masło. Wymieszać.
4. Do misy miksera wsypać cukier puder i dodać masę czekoladową.
5. Dokładnie wymieszać do uzyskania jednorodnej konsystencji.
6. Gotową masę chronić przed wyschnięciem przez dokładne zawinięcie w folię spożywczą.
7. Fondant wałkować na powierzchni wysypanej mąką ziemniaczaną lub cukrem pudrem.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

JustynaW

Member
Kwi 14, 2007
66
0
0
To teraz mam zasadnicze pytanie-czy tort, przed pokryciem fondantem, trzeba posmarować masą , czy rzucać to bezpośrednio na biszkopt?
 

kasia_91

Member
Lut 27, 2009
2
0
0
JustynaW @ 19 May 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=706107To teraz mam zasadnicze pytanie-czy tort, przed pokryciem fondantem, trzeba posmarować masą , czy rzucać to bezpośrednio na biszkopt?
wydaje mi się że trzeba posmarować kremem ( masą maślaną)
a ja mam takie pytania, a jeśli bym chciała zwykły biały fondant?? (białą czekoladę ??)
lub na jakiś inny kolor?? czym zabarwiać?? barwnikami?? czy można czymś innym??

chciałam jeszcze spytać czy znacie przepis na masą do pokrywania i dekorowania tortów w stylu angielskim którą można by zabarwiać galaretką?? czy produktem który można łatwiej dostać niż barwniki (u mnie w mieście nigdzie nie potrafię ich znaleźć, ewentualnie pasty do pisania)
 

kasieniczka

Member
Lut 16, 2009
20
0
0
Mam pytanie, jak wygląda tort pokryty tą masą. Kto próbował ten przepis w praktyce, jak szybko schnie ta masa, czy nadaje się do robienia figurek przestrzennych - jak w tortach angielskich, czy tylko do płaskich ozdób wycinanych foremkami i doklejanymi, lub wygniatane wzory?
Jako kleju lepiej zostawić sobie trochę masy (tej rozpuszczonej przed dodaniem cukru), czy wystarczy wodą, a może klej z białek?