Ciasto z masą twarożkową.

edyta4

Member
Gru 22, 2007
728
0
0
BISZKOPT Z MASĄ TWAROGOWĄ.

Upiec biszkopt z 4 jajek - każdy ma własny wypróbowany przepis, wszystko jedno czy będzie to jasne czy ciemne ciasto. Wystudzić.
Masa:
Zagotować 2 litry słodkiego mleka.
1 szkl kwaśnej śmietany ubić z 4 jajkami i wlać na gotujące mleko.
Mieszać cały czas, aż mleko się zwarzy i zrobi się „twaróg”.
Odcedzić na sito, wystudzić.
Zimny twaróg utrzeć z kostką Kasi i szkl cukru pudru.
Masą posmarować biszkopt, ułożyć dowolne owoce, zalać galaretką.
Przepis jest tak stary jak chyba świat, u mnie było to ciasto dyżurne od wielu lat, stosowane jako namiastka gotowego, kupowanego w proszku "sernika na zimno".
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,381
3,662
113
edyta4 @ 26 Feb 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=666957namiastka gotowego, kupowanego w proszku "sernika na zimno".
Eee, nie uwierzę, że ciasto z proszku może być lepsze od domowego sernika.
icon_smile.gif

Jadłam wielokrotnie serniki z bardzo podobnego do Twojego przepisu i mogę powiedzieć, że były pyszne.
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

edyta4

Member
Gru 22, 2007
728
0
0
Joanna @ 26 Feb 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=666963Eee, nie uwierzę, że ciasto z proszku może być lepsze od domowego sernika.
icon_smile.gif

Jadłam wielokrotnie serniki z bardzo podobnego przepisu i mogę powiedzieć, że były pyszne.
icon_smile.gif
Joanno, MISTRZU SERNIKOWY, po pierwsze wcale nie powiedziałam, że kupny jest lepszy , a po drugie nie będę odzywać się w sprawie sernikowej bo (jak wszyscy dobrze wiedzą) są na cinie o niebo lepsi ode mnie!
anbetung.gif
 

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38
Joanno, okazuje się że wiele osób zna sernik na zimno tylko z proszku. Mój Czh zdziwił się przeogromnie, że to w ogóle możliwe- sernik na zimno nie z gotowca.
Jego bezmiar kulinarnej ignorancji poraża. Ot, skutki żywienia prze moją nie- tesciową
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,381
3,662
113
Edyto, dlaczego miałabyś się nie odzywać w kwestii sernikowej? To przecież bardzo ciekawy temat....
icon_wink.gif
Ja zaglądam do wszystkich wątków sernikowych, bo wychodzę z założenia, że zawsze się mogę czegoś nowego dowiedzieć o moim ulubionym smakołyku....
icon_wink.gif

A ponieważ napisałaś, że sernik z Twojego przepisu jest tylko namiastką ( czyli dla mnie - artykułem zastępczym, niegodnym oryginału) uznałam, że wyżej cenisz sernik z papierka i nie mogłam się z tym zgodzić...
icon_wink.gif

Choć muszę się przyznać, że ta moja opinia była nieco a priori, bo nigdy nie jadłam sernika z gotowca....
icon_redface.gif

W ramach rehabilitacji muszę go chyba nabyć, by doświadczalnie porównać smaki....
icon_wink.gif


Sinistro - no cóż, pewnie nie-teściowa ma jakieś inne zalety...
gruebel_2.gif
icon_mrgreen.gif

Za to masz duże pole do popisu w Jego edukacji kulinarnej...
icon_wink.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
masa twarozkowa przypomniala mi czasy "tuzprzedmaturalne", kiedy to wszystkie dziewczyny "jak jeden maz"
icon_wink.gif
piekly murzynki na imprezy. Mi z murzynka zawsze wychodzil zakalec (zasluzylam na to przeklenstwo) wiec pieklam karpatke, ktora przekladalam masa z twarozkow waniliowych wymieszana z galaretka dla zageszczenia i truskawkami mrozonymi.
Ech, to byly czasy... Kremu do karpatki w sklepach nie bylo. Wlasciwie oprocz octu niewiele bylo.
 

edyta4

Member
Gru 22, 2007
728
0
0
CYTATmasa twarozkowa przypomniala mi czasy "tuzprzedmaturalne", kiedy to wszystkie dziewczyny "jak jeden maz"
icon_wink.gif
piekly murzynki na imprezy. Mi z murzynka zawsze wychodzil zakalec (zasluzylam na to przeklenstwo) wiec pieklam karpatke, ktora przekladalam masa z twarozkow waniliowych wymieszana z galaretka dla zageszczenia i truskawkami mrozonymi.
ja robię taką masę (tylko bez owoców) do ciasta kolorowego - cholewcia, niewiem jak wpisać link do tego przepisu, jest gdzieś dalej to ciasto na cincinku.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: