Sernik w cieście orzechowym

mariaanna

Member
Mar 6, 2008
1,831
0
0
Ser:60dag.sera,20-30dag cukru pudru,6jajek,pół łyżki mąki pszennej,pół łyżki mąki ziemniaczanej,10dag masła,łyżeczka proszku do pieczenia ,bakalie. Wykonanie: Masło ucieramy z cukrem.Dodawać po jednym żółtku i ucierać .Następnie dodajemy po trochu ser i mąkę z proszkiem.Na koniec ubijamy na sztywno pianę z białek i dokładnie wszystko mieszamy.Ja piekę w tortownicy o średnicy 26cm.Piec ok.75minut,w temp.180C.

Placek orzechowy:6jajek,szklanka cukru,10dag orzechów mielonych wł.10dag masła roztopionego,pół szklanki mąki krupczatki, pół szklanki mąki ziemniaczanej,płaska łyżeczka proszku do pieczenia.Wykonanie Białka ubić na sztywno, dodać cukier i dalej ubijać.Następnie dodajemy żółtka i jeszcze chwilę ubijamy.Dodajemy mąkę zmieszaną z proszkiem,ostudzone masło i orzechy.Wszystko delikatnie mieszamy.Pieczemy na tej samej blaszce co ser.Temperatura pieczenia-180C,czas pieczenia-ok.50 minut.
Krem:6łyżek cukru pudru,szklanka gęstej,kwaśnej śmietany,kostka masła.
Masło utrzeć z cukrem na puszystą masę.Dalej dodawać po łyżce śmietany i ucierać aż do wyczerpania jej.

Placek orzechowy przekroić na pół,posmarować częścią masy.Do środka włożyć sernik,posmarować go resztą masy i przykryć drugą połową placka orzechowego.Góre można też posmarować lekko masą i posypać orzechami.Ciasto jest najlepsze na drugi dzień.Zyczę smacznego.
lecker.gif
 

mariaanna

Member
Mar 6, 2008
1,831
0
0
Przykro mi bajeczko ale zdjęcia nie mam.Mogę jedynie dopisać odnośnie tego ciasta kilka uwag:

1)część serowa to nic innego jak sernik wiedeński

2)placek orzechowy to rodzaj biszkoptu- wykorzystuję go czasem do tortu z masą orzechową

3)zamiast kremu można dać cienką warstwę powideł śliwkowych lub coś w tym rodzaju

Pozdrawiam
lecker.gif