Rurki z kremem

Dorotaxx

Member
Lut 15, 2008
404
0
0
Ciasto:

1/2 kg mąki
25 dag margaryny
1 cukier waniliowy,
ok 1 szkl gęstej kwaśnej śmietany

Mąkę z margaryną posiekać, dodać śmietanę, cukier waniliowy. Dokładnie wyrobić ciasto i schłodzić w lodówce ok. 1-2 godz.


Przepis na ciasto pochodzi z tej strony: http://www.gotowanie.wkl.pl/przepis21673.html

Masa:

Krem karpatkowy ( polecam ten na zdjęciu)

1 masło
pół margaryny ,,Kaśki,,
pół litra mleka
Cukier do smaku ( jeśli masa karpatkowa będzie mało słodka)


karpatka.JPG

Krem przyrządzic wg. przepisu na opakowaniu. Utrzeć masło z margaryną i dodawać po łyżce ostudzonego kremu ciągle ucierajac.

Dodatkowo :

białko
cukier waniliowy



Wykonanie:

formy.JPG

Ciasto wyjąć z lodowki , rozwałkować, kroić w paski i nawijać na rurki. Ja kroje paski o szerokości około 1,5 cm. a ich dlugość zależy od wielkosci foremek.
Wierzch smarować białkiem przy użyciu pędzelka.
Posypać cukrem waniliowym lub zwykłym , piec na złoty kolor w temp. 180 st. .

Wyjąć z piekarnika, delikatnie zdejmować jeszcze ciepłe rurki z foremek.
Kiedy rurki wystygna, napełniać je kremem karpatkowym .

Z podanych składników wychodzi około 30 rurek


rurki.JPG


Rurki wychodzą rewelacyjne!!
A oto dowód :


madziulka.JPG
 

Załączniki

  • karpatka.JPG
    karpatka.JPG
    63 KB · Wyświetleń: 2
  • formy.JPG
    formy.JPG
    58.3 KB · Wyświetleń: 2
  • rurki.JPG
    rurki.JPG
    40.3 KB · Wyświetleń: 2
  • madziulka.JPG
    madziulka.JPG
    16.4 KB · Wyświetleń: 2

moni20

Member
Lis 18, 2007
3,319
1
0
smakowicie wygladaja, ale niemam takich rurek metalowych, musze sobie sprawic takie to wowczas zrobie. Az mi slinka leci na ich widok
icon_smile.gif
icon_smile.gif
 

Margarete

Member
Cze 23, 2007
1,969
0
0
Ja tez pozdrawiam!
A rurki z pewnoscia upieke, jak tylko bede miala odpowiednie foremki. Pamietam, sprzed lat, moja mama piekla rurki przy pomocy takich dluuuuuugich foremek, ale takich nigdy w "doroslym zyciu" juz nie widzialam.
denknach.gif
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0

Kiiri

Moderator
Wrz 30, 2007
3,567
0
0
najlepiej chyba kartki z takiego ala bloku technicznego (zeby twardsze bylo) i na to papier do pieczenia zeby sie nie przykleilo
icon_smile.gif
sama nie robilam bo mam foremki ale znajomi wlasnie jakos tak robia po swojemu
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

edyta4

Member
Gru 22, 2007
728
0
0
moni20 @ 14 Apr 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=690875jejku z tego przepisu wychodzi az 30 rurek?? dopiero teraz zauwazylam!!! kto to zje ????
Kochana, ja zrobiłam wczoraj coś ok. 100szt. Parę wzięłam do pracy, trochę do siostry, do mamy i w domku niewiele zostało.
Ja mam taki przepis:

3 szkl. mąki + kostka margaryny "Kasi" + szklanka gęstej kwaśnej śmietany - zagnieść, wałkować cieniutko, kroić radełkiem paski, owijać rurki. Piec do zrumienienia w temp. ok. 190 st. (nie podaję czasu, bo różne mamy kuchenki).

Krem:
1/2 l mleka + mały budyń waniliowy + 2 łyżki mąki ziemniaczanej + 2 łyżki mąki pszennej + 3/4 szkl cukru + mały cukier waniliowy + 3 żółtka - ugotować budyń, wystudzić.
Utrzeć kostkę (250g) masła, dodawać stopniowo zimny budyń. Szprycką lub rękawem napełniać rurki.
Nie przerażajcie się ilością cukru, bo ciasto do rurek przecież jest nie słodkie.
Na te moje 100 szt to trzeba podwójną porcję , z tego wychodzi coś ok. 50 - 60 szt.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

moni20

Member
Lis 18, 2007
3,319
1
0
Ostatnią edycję dokonał moderator: