Mieso mielone zapiekane z dymka i zoltym serem

Ruzia

Member
Wrz 13, 2004
2,141
0
0
składniki
0,5 kg wieprzowego mielonego miesa
2 jajka
3 lyzki tartej bulki lub jedna czerstwa buleczka
sol, pieprz
mielona slodka papryka
2 plastry zoltego sera
jedna cebulka dymka lub kawaleczek pora
1 duzy pomidor
przyprawa typu czerwony delikat

sposób przygotowania
to przepyszne danie zaczynam od rozgniecienia mieska widelcem, przyprawiam je sola, pieprzem, slodka papryka, i przyprawa czerwony Delikat, dobrze mieszam i odstawiam na bok. W tym czasie kroje dymke na drobniutkie krazki, ser zolty w drobna kostke a pomidor obieram i kroje w plastry. do mieska wsypuje bulke tarta ( jesli uzywam tej zwyklej to ja wczesniej mocze chwile w wodzie i odcisnieta dodaje do mieska), jajka i dobrze wszystko razem wyrabiam, na koniec do masy dodaje dymke i ser, i dobrze mieszam. blaszke 35x40 cm wykladam folia aluminiowa (blyszczaca strona na dol), i na folie wykladam mase, ma powstac warstwa grubosci mniej wiecej 1,5-2 cm , zostawiam z jedego boku blaszki 2 cm miejsca wolnego by tam splynal tluszczyk i woda. na miesku ukladam plastry pomidora i po odrobince zoltego sera. wszytsko zapiekam we wczesniej nagrzanym do 200 stopni piekarniku ok 30-40 min. po wyjeciu kroje na 8 kwadratow i podaje z ziemniaczkami.

dodatkowe informacje
bardzo dobrze smakuje takze z drobno pokrojona czerwona papryka zamiast sera.
 

Ruzia

Member
Wrz 13, 2004
2,141
0
0
troche sie spieka ale niezbyt mocno bo lezy na mokrych pomidorach, mozna tez przykryc to serkim na samym koncu pieczenia
icon_smile.gif
 

asika

Member
Wrz 20, 2004
13,897
0
0
hmmm Ruziu ja to chyba dzis zrobie - mialy byc mielone o bozemu - ale ten przepis mi sie bardzo podoba bo nie trzeba smazyc - czyli odpada tluszcz... i ten pomidor do mnie przemawia.. kurcze lece jesc sniadanie bo sie glodna zrobilam przez to danie
 

lidiakd

Member
Mar 17, 2005
525
0
16
Asika, no i zrobilas to danie? Bo mnie na nie naszla chetka i potrzebuje pozytywnych opinii, ktore by mnie przekonaly, ze to dobry wybor :mrgreen:.
 

Anka

Member
Mar 28, 2005
18,994
0
0
Odkopalam, zrobie dzis, odmrozilam mieso mielone, a nie mialam ochoty na tradycyjne kotlety, spagetti czy lasgne, sprobuje, moze wyjdzie, musi, w koncu trudne nie jest.
icon_wink.gif
 

Anka

Member
Mar 28, 2005
18,994
0
0
Zrobilam, dalam jeszcze papryke i cebule na wierzch pod ser. Dzieci zjadly a i posypalam kukurydza. Maz jak przyjdzie to oceni, ale nam smakowalo.
mniam.gif
Zdjecie spoznione, bo czesc zjedzona.

IMG_2706.JPG
 

Załączniki

  • IMG_2706.JPG
    IMG_2706.JPG
    292.2 KB · Wyświetleń: 0

alicjanka

Member
Cze 28, 2006
5,627
0
0
Wygląda i brzmi apetycznie :D Dziś będzie na obiad!! Ale w wersji Ani - trochę danie wzbogacę: papryka, dużo cebuli, kukurydza i może pieczarki? :D
 

alicjanka

Member
Cze 28, 2006
5,627
0
0
Wyszło przepyszne! Wpisuję na stałe do mego menu :D
 

morella

Member
Wrz 24, 2005
393
0
0
I ja zrobilam to danko
icon_smile.gif
Naprawde pycha bylo
mniam.gif
Dzieki ruziu za latwy i smaczny przepisik
bussi.gif
 

alisia

Member
Sie 21, 2006
515
0
0
Brzmi apetycznie, właśnie szukam inspiracji na jutrzejszy obiad w roli gównej z mięskiem mielonym, iiiiiiiii...chyba zgłodniałam. Lecę do kuchni coś przekąsić
icon_mrgreen.gif
 

alisia

Member
Sie 21, 2006
515
0
0
Zrobiłam mięsko z pieczarkami i żółtym serem i było wyśmienite jedzonko. Do tego pieczone ziemniaczki i suróweczka. Niestety nie miałam pomidorów, wiec obyło się bez nich, ale myślę, że nadałyby potrawie bardziej wyrazisty smaczek. Nastepnym razem zrobię z pomidorkami, dzięki Ruziu za inspirację na dzisiejszy obiad
cvety.gif
 

nadhia

Member
Gru 16, 2006
182
0
16
kiedyś zrobiłam coś takiego pod nazwą pieczeń rzymska, tylko że po pomidorki były ułożone w jeszcze jednej warstwie w środku miąska. Pychotka.
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Szukałam czegoś z mielonym mięsem, tak by to nie były znowu klopsiki lub kotlety, i znalazłam tą pachnącą i soczystą zapiekankę
lecker.gif

We dwójkę nie mogliśmy się oderwać od foremki dopóki nie skończyliśmy
mniam.gif

Zrobiłam z papryką, cukinią i pomidorami i na 5 minut przed końcem dałam grubą warstwę utartego sera
lecker.gif


Dziękuję za przepis na przepyszne jedzonko
lecker.gif

na pewno nie raz go wykorzystam, bo jest cudowny
lecker.gif