Kotleciki mielone z niespodzianka

Ruzia

Member
Wrz 13, 2004
2,141
0
0
składniki
0,5 kg miesa mielonego wieprzowego
1 jajko
swieza natka pietruszki (poza sezonem moze byc suszona)
majeranek
sol
pieprz
kiszony ogorek
kawalek szynki lub 2 kielbaski slaskie
kromka chleba(lub bulka tarta)
vegeta
olej do smarzenia

sposób przygotowania
wyloz mieso mielone do miseczki, nastepnie wbij jajko, przypraw sola, pieprzem, vegeta. namocz i wycis chlebek, jesli uzywasz bulki tartej to tak wsyp troszke do mieska, wrzuc do tego posiekana natke pietruszki i majeranek (ze tak powiem dwie szczypty), wymieszaj i wyrob dobrze . pokroj ogorek i szynke (ewentualnie kielbaski) na paseczki 0,5x3 cm. nabieraj teraz po trochu miesa (podziel sobie miesko mniej wiecej tak aby wyszlo 8 kotlecikow) pokulaj w raczkach i splaszcz, na splaszczony kotlecik uloz kilka wstazek ogorka i szynki, i teraz tak pokulaj zeby to wszystko w kotleciku zamknac. moze to sprawic maly problem przy pierwszym kotleciku, ale nastepne pojda latwiej. ukulaj tak osiem kotlecikow i smarz kolejno na rozgrzanym oleju, ja podczas smazenia caly czas je kulam i obracam zeby wyszy ksztaltu owalnego, rowno z kazdej strony upieczonego. teraz mozna wcinac.

dodatkowe informacje
te kotleciki mozna robic takze z papryka w srodku, albo duszonymi pieczarkami, wariantow jest sporo. do tego proponuje mlode kartofelki i kapustke, smacznego.

_255461_n.jpg
 

alicjanka

Member
Cze 28, 2006
5,627
0
0
Ruzia - pyszne kotleciki! Szukałam czegoś nowego (ileż to można jeść zwykłe mielone??). Do środka dałam paprykę i pieczarki. Mniam
mniam.gif