Różyczki

Alka

Member
Wrz 17, 2004
1,610
0
0
Różyczki

3 szklanki mąki pszennej,
250 g masła,
1/2 szkl. cukru pudru,
mały cukier waniliowy,
2-3 łyżki zimnego alkoholu

Wszystko siekamy i zagniatamy. Rozwałkowujemy na jakieś 2 mm. Wycinamy szklanką kółka. 4 kółka kładziemy dachówkowato tak aby zachodziły jedno na drugie w połowie i zwijamy w rulonik. Rulonik przecinamy na pół i miejsce przecięcia zlepiamy i na nim stawiamy różyczkę. Płatki delikatnie rozchylamy i pieczemy w 180 st C ok 18 minut.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Alka

Member
Wrz 17, 2004
1,610
0
0
Ja ten sposób na różyczki na Zuzlu wyczytałam. Mozna go pod adresem http://forum.montignac.com.pl/viewtopic.ph...r=asc&start=150 zobaczyć. Tylko chyba zalogowana musisz być.
Nie wiem czy mogę zdjęcie nie swoje wlepić, nie wiem nawet czy mi się uda, ale jakby mi sie udało to to zdjęcie jest Ziutki z Zuzla
02-rozyczkicccc.jpg
 

Marcelina

Member
Wrz 16, 2004
1,714
0
0
Właśnie zabieram się za pieczenie różyczek, szykuję składniki i pytanie czy naprawdę nie ma w przepisie jajek ?
 

Marcelina

Member
Wrz 16, 2004
1,714
0
0
Musiałam dodac jajka, ciasto się nie dalo wałkować. Dodałam dwa, jeszcze raz zagniotłam i dopiero mogłam zrobic różyczki. W środki wlożyłam kawałki skórki pomarańczowej, ładnie wyszły.
 

Marcelina

Member
Wrz 16, 2004
1,714
0
0
W przepisie nic o nim Alka nie wspomina.
Wychodzą kruche ( z jajkami), po dwóch tygodniach leżakowania w puszce zrobiły się jeszcze lepsze.
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
witam, to mój pierwszy post
icon_smile.gif
rano znalazłam przepis na te ciasteczka, wyglądały prześlicznie więc musiałam je zrobić :mrgreen: . wyszły pyszne, wspaniale wyglądają, polecam wszystkim ciasteczkowym maniakom ;)
 

Marcelina

Member
Wrz 16, 2004
1,714
0
0
Witaj Sylwio, znajdziesz tu bardzo dużo świetnych przepisów na słodkości i nie tylko. Napisz nam coś więcej o sobie.
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
od czego tu zacząć...przybyłam z forum wizaz.pl:) tam jestem stałą forumowiczką i ciągle można mnie tak spotkać (pod tym samym nickiem) jestem uczennicą klasy maturalnej i wieeelką fanką ciasteczek juz kilka przepisów z tego forum które sama wypróbowałam podałam na wizażu- dziewczyny były zachwycone! dziękuję wam bardzo za wszystkie smakowite przepisy- przejrzałam wszystkie strony z przepisami ciasteczek i zapisałam te które wpadły mi w oko- mam juz ułożoną lista działania na najbliższe pół roku:) dodam że wypróbowałam już różyczki, ślimaczki, ciasteczka owsiane z cynamonem...wszystkie były przepyszne! dziekuję wam za nie bardzo:*
 

karotka1203

Member
Maj 31, 2008
12
0
0
Alka @ 21 Dec 2004 napisał:
index.php?act=findpost&pid=41141)
0,5 szkl cukru pudru
2-3 łyżki zimnego alkoholu

Wszystko siekamy i zagniatamy. Rozwałkowujemy na jakieś 2 mm. Wycinamy szklanką kółka. 4 kółka kładziemy dachówkowato tak aby zachodziły jedno na drugie w połowie i zwijamy w rulonik. Rulonik przecinamy na pół i miejsce przecięcia zlepiamy i na nim stawiamy różyczkę. Płatki delikatnie rozchylamy i pieczemy w 180 st C ok 18 minut.
hej!

Zaciekawił mnie bardzo sposób robienia tych różyczek, one są śliczne po prostu... chciałabym wypróbować ten przepis ale coś chyba tu ucięło... zacytowałam przepis na te ciastka tak jak ja go widzę, i powiedzcie mi czy tu nie brakuje czegoś... tzn. na pewno brakuje, ale czego? będę wdzięczna za ponowne dodanie przepisu:) pozdrawiam
 

Lud_

Member
Maj 19, 2008
1,368
0
0
karotka1203 @ 6 Aug 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=735476hej!

Zaciekawił mnie bardzo sposób robienia tych różyczek, one są śliczne po prostu... chciałabym wypróbować ten przepis ale coś chyba tu ucięło... zacytowałam przepis na te ciastka tak jak ja go widzę, i powiedzcie mi czy tu nie brakuje czegoś... tzn. na pewno brakuje, ale czego? będę wdzięczna za ponowne dodanie przepisu:) pozdrawiam
Śmiem twierdzić, że mąki i tłuszczu.