Biszkopt piaskowy

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
Przepis mam ze starej książki "Domowe ciasta i ciasteczka" Ilony Dąbrowy i Kingi Osmyckiej:

4 jaja
25 dkg (1 szkl) cukru
10 dkg (1/2 szkl) mąki pszennej
10 dkg (5 łyżek) mąki ziemniaczanej
płaska łyżeczka proszku do pieczenia
cukier waniliowy
tluszcz i papier do formy
Żółtka utrzeć dokladnie z cukrem i cukrem waniliowym. Ucierając dodawać malymi porcjami zmieszane ze sobą i z proszkiem do pieczenia obie mąki. Białka ubić na sztywną pianę. Ciasto wymieszać delikatnie z pianą i wylać do przygotowanej formy. Piec 40-45 min w umiarkowanie gorącym piekarniku.

Taki jest przepis, jednak ja robię wszystkie biszkopty tak: ubijam pianę z białek,dodaję cukier i waniliowy cukier, żółtka, mąka z proszkiem.

II biszkopt piaskowy z tej samej książki:
5 jaj, 10 dkg (5 łyżek) cukru
5 dkg ( 2 czubate łyżki) mąki pszennej
5 dkg (2 czubate łyżki ) mąki ziemniaczanej
papier i tłuszcz do formy
wykonanie jak wyżej
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

ewelinka111

Member
Paź 13, 2007
894
0
0
samanta @ 19 May 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=706194Przepis mam ze starej książki "Domowe ciasta i ciasteczka" Ilony Dąbrowy i Kingi Osmyckiej:

4 jaja
25 dkg (1 szkl) cukru
10 dkg (1/2 szkl) mąki pszennej
10 dkg (5 łyżek) mąki ziemniaczanej
płaska łyżeczka proszku do pieczenia
cukier waniliowy
tluszcz i papier do formy
Żółtka utrzeć dokladnie z cukrem i cukrem waniliowym. Ucierając dodawać malymi porcjami zmieszane ze sobą i z proszkiem do pieczenia obie mąki. Białka ubić na sztywną pianę. Ciasto wymieszać delikatnie z pianą i wylać do przygotowanej formy. Piec 40-45 min w umiarkowanie gorącym piekarniku.

Taki jest przepis, jednak ja robię wszystkie biszkopty tak: ubijam pianę z białek,dodaję cukier i waniliowy cukier, żółtka, mąka z proszkiem.

II biszkopt piaskowy z tej samej książki:
5 jaj, 10 dkg (5 łyżek) cukru
5 dkg ( 2 czubate łyżki) mąki pszennej
5 dkg (2 czubate łyżki ) mąki ziemniaczanej
papier i tłuszcz do formy
wykonanie jak wyżej
dziekuję bardzo samanto
bussi.gif
icon_mrgreen.gif
jutro wpiszę do swojego magicznego zeszytu. pozdrawiam
cvety.gif
 

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
Bardzo się cieszę że komuś te przepisy się przydały. Od lat je piekę i dotąd nie było przykrych niespodzianek