Kulki rybne w galarecie*

joannas

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
13,025
0
0
Kulki rybne w galarecie

Przepis dostałam dawno temu od mamy i często gości u nas w domu. Teraz wybieram tuńczyka, kiedyś dorsza lub różne rybki z połowów mojego męża. Doskonała dla dzieci (zero ości)
1 -1,20 kg tuńczyka
2-3 cebulki
3 jajka
bułka namoczona w wodzie i odciśnięta
bułka tarta
sól i pieprz
żelatyna

Rybkę obieramy ze skóry i większych ości. Mielimy w maszynce 2 razy wraz z bułką. Cebulkę kroimy w duże kawałki i dusimy na 2-3 łyżkach oleju, mielimy . Doprawiamy solą i pieprzem, dodajemy jajka.
Formujemy kuleczki. Kuleczki gotujemy w wywarze warzywnym ( ja daję zwykłe kostki rosołowe)
Po ugotowaniu kuleczek, z pozostałego wywaru robimy galaretę.
Układamy kuleczki w miseczkach, zalewamy galaretą i odstawiamy w chłodne miejsce.
Ja podaję do nich ostry sos majonezowy: majonez, ketchup, ostry sos chili lub sok z cytryny
Smacznego
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

AgusiaH

Member
Wrz 20, 2004
3,054
1
0
Dziekuje za odpowiedz. Ja swiezego tunczyka dostane bez problemu. Ze swiezym dorszem duzo trudniej , jest glownie suszony :mrgreen:

Jak bedziesz gotowala klopsa - pamietam , ze moja mama gotuje taka rolade ze szczupaka w zwiazanej na koncach sciereczce. Zastanawiam sie czy mozna by bylo folia aluminiowa owinac... :
 

Klio

Member
Paź 3, 2007
93
0
0
"Odkopię" ten temat, żeby się pochwalić moją wigilijną rybką w galarecie. Dotychczas robiłam wyłącznie karpia, a w tym roku zaszalałam i zrobiłam taką pangę białą.

 

joannas

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
13,025
0
0
W tym roku też będę robić.
icon_biggrin.gif
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
jak gefilte fisz
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
nie lubie klopsikow rybnych, ale zrobie schab w galarecie
ten uwielbiam
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
uwielbiam klopsiki rybne
lecker.gif
mój tato robi maleńkie do zupy rybnej,
nigdy bym nie wpadła na to, że można je w galarecie zrobić
lecker.gif
mniam.gif
 

A.S.

Member
Sty 6, 2007
4,044
0
0
Moja mama robila cos podobnego, ale wlasnie w jednym kawalku w gazie gotowala, i juz potem nie zalewala galareta. Jedlismy z sosem majonezowo-chrzanowym. Zawsze bylo na Wigilie. U nas to danie nosi nazwe: "ryba faszerowana" chociaz nie ma zadnego farszu
icon_biggrin.gif
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Lis

Member
Lip 29, 2005
13,335
0
36
Zamiast żelatyny dodałam do wywaru marchewkę i koperek i zrobiłam klopsy w sosie koperkowym. Mniamć.
Smażyłam też z tej masy, doprawionej majerankiem, zwykłe kotleciki rybne, nawet bardziej mi smakują niż te z kwaśnymi jabłkami.
W galarecie też robiłam.
Niezwykle uniwersalny przepis.