Meksykanin w fasoli* :P

julia

Member
Sie 30, 2006
533
0
0
Nazwę tej potrawy wymysliło moje dziecko
rofl.gif
Nie wiem, moze ktos cos podobnego juz robił, jednak robiąc to nie sugerowalam sie zadnym przepisem.

1/2 kg mielonego wieprzowo-wołowego mięsa
2 ząbki czosnku (można dać wiecej jesli ktos lubi)
2 duze cebule
1 puszka czerwonej fasoli
1 puszka bialej fasoli w pomidorach
1 słoiczek sosu chińskiego
przecier pomidorowy w karkoniku ja dalam ok 1/2 kartonika
troszke sosu sojowego
sol pieprz i inne przyprawy wg uznania

Mieso podasmazamy dosc mocno, tak zeby było przyrumienione. Dodajemy pokrojoną w kostkę cebule, nadal smazymy, wciskamy czosnek, dodajemy całą resztę skladników: fasole czerwoną (wypłukaną), fasolke białą z sosem, sos chinski, przecier pomidorowy i przyprawiamy sosem sojowym, solą, pieprzem ja użyłam jeszcze przyprawy ziolowej do grila. Podajemy na gorąco z kanapkami, bagietką lub grzankami najlepiej z maselkiem czosnkowym, albo ziołowym.
Zamiast sosu chińskiego można dodac warzywka.
Robi sie to bardzo szybko, czas przygotowania to wlasciwie czas smazenia mięsa
Fotke wstawie następnym razem, bo teraz nie zdążyłam, zbyt szybko zniknęło
mniam.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

julia

Member
Sie 30, 2006
533
0
0
Joannas, Łowicz produkuje ten sos i w każdym większym markecie powinnaś go dostać. W założeniu chciałam dać sos słodko-kwaśny, ale z braku takowego dałam chiński, generalnie chodzi o to żeby w tym całym bałaganie było trochę warzyw i stąd ten sos. Możesz z niego zupełnie zrezygnować na rzecz warzyw pociętych w słupki i usmażonych. Ja jestem kulinarnym leniem, więc poszłam na łatwiznę i dałam gotowy sos z warzywami.
 

granola

Member
Lis 12, 2007
304
0
0
robie cos podobnego ale to w moim wydaniu ma pomodory z puszki i cos tam jeszcze i zwie sie chilli bo jest uj pikantne
ale tak poza tym to pychota
icon_mrgreen.gif