Pasztet z cukinii

-Anula-

Member
Maj 5, 2006
27
0
0
Dostałam przepis od koleżanki, ona od Mamy, Mama od pewnego działkowicza.....itd....

Ode mnie też rozprzestrzenił się lotem błyskawicy po rodzinie, więc pomyślałam, że wrzucę go na forum... Trochę mam tremę, bo to pierwszy ale co tam! Może ktoś się skusi? Dotąd pasztet zbiera same "ochy" i "achy", a że prosty przy tym strasznie, więc.....


PASZTET Z CUKINII

ok 3 szkl cukinii, startej na tartce o grubych oczkach, tak na oko taka jedna duża powinna wystarczyć
2-3 duże cebule, drobno posiekane
1,5 szkl bułki tartej
4 jajka całe
20 dkg sera żółtego, również startego na grubych oczkach
3/4 szkl oleju
sól, pieprz, vegeta do smaku
ewentualnie jeśli ktoś lubi - natka pietruszki

Wszystko się po prostu miesza. Aha, cebulę można zeszklić na oleju, ale niekoniecznie, można dodać po prostu surową. Po wymieszaniu proponuję poczekać z 15 minut, aż napęcznieje bułka tarta. Jest to porcja na foremkę-keksówkę. Należy ją oczywiście wysmarować tłuszczem i wysypać bułką tartą. Piec ok godziny w temperaturze 180 stopni. Masa podczas pieczenia powinna urosnąć. i uwaga, niebezpiecznie apetycznie pachnie!

Mi najlepiej smakował albo jeszcze gorący albo mocno schłodzony, posmarowany na świeżą bułeczkę....

Smacznego!



 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
czy cukinię trzeba obierać czy można ją ze skórą melakserem potraktować?
 

kagus82

Member
Wrz 5, 2009
12
0
0
Ja cukinię obrałam bo nie była najświeższa. No i starłam na tarce na grubych oczkach. Co do malaksera to nie wiem, ale jak tym zrobisz to chyba papka Ci wyjdzie tak?
 

wielgasia

Member
Sty 15, 2010
10
0
0
Robiłam ten pasztet , jest boski. Wszystkim smakował. Niestety nia miałam wtedy jescze bloga kulinarnego i nie dopadła mnie mania fotografowania wszystkiego co wyprodukuję. A wogóle to wszystko z cukinii jest pyszne.
wink.gif
 

adrijah

Member
Maj 18, 2007
2,666
12
38
upiekłam go dzisiaj z podwójnej porcji
icon_smile.gif




moja Mama stwierdziła, że smakuje jak jajecznica z cebulą (ale bardzo dawno jej nie jadła i chyba już nie pamięta jak smakuje
icon_razz.gif
) Ale cukinii to w nim nie czuć...

 

Kasiandru

Member
Sie 16, 2011
41
0
0
Muszę wypróbować w weekend koniecznie, brzmi i wygląda samkowicie a mam jeszcze 4 cukinie od ciotki z działki :D
 

bawareczka

Member
Wrz 7, 2010
3,391
0
0
mam ten przepis z Wielkiego Zarcia i robie co roku, smakuje pysznie. Czasami dodaje troche startej marchewki. Jest swietny na cieplo i na zimno.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

aga.s

Member
Maj 11, 2010
206
0
0
Wyciągam, bo będę robić w tym tygodniu.... Zostałam poczęstowana kilka dni temu i mi bardzo posmakowało, a urosły mi 3 cukinie (słownie trzy) to je wykorzystam do tego...
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

ewa1203

Member
Gru 13, 2008
181
0
0
chciałam dodać przepis na pasztet z cukinii ale ten który robie jest bardzzzzoooo podobny
icon_smile.gif
Jak wspomniała bawareczka, ja również dodaje marchewki (2szt średnie starte) i zamiast bułki tartek daje kasze manna
icon_smile.gif
Pyszny na ciepło dla reszty rodziny, jak dla mnie lepszy na zimno.
 

Kasia1992

Member
Maj 25, 2012
75
0
0
Ja też robiłam baardzo podobny. Ale wzbogaciłam swój marchewką, otrębami, płatkami gryczanymi, suszonymi pomidorami. W sumie to sypałam i dodawałam do swojego pasztetu wszystko co mi się nawinęło pod rękę :D Taki trochę nieogarnięty pasztet na szybko.
Gdy wyjęłam go z pieca, nie powalił mnie, ale gdy przestygł i odleżał swoje - był bardzo smaczny.