Czekoladowe ciasto w 5 minut

adrijah

Member
Maj 18, 2007
2,666
12
38
CZEKOLADOWE CIASTO W 5 MINUT

składniki:
- 4 łyżki mąki
- 4 łyżki cukru
- 2 łyżki niesłodzonego kakao
- jajko
- 3 łyżki mleka
- 3 łyżki oliwy
+ kubek

Wymieszać w kubku sypkie składniki. Wmieszać jajko. Dodać mleko i oliwę, dokładnie wymieszać. Wstawić do mikrofalówki na 3 minuty przy najwyższej mocy. Poczekać aż przestanie rosnąć i usadowi się w kubku. Przełożyć zawartość kubka na talerzyk.

źródło: http://www.dizzy-dee.com/recipe/chocolate-cake-in-5-minutes
 

Załączniki

  • ciasto5minut100_8054podpis.JPG
    ciasto5minut100_8054podpis.JPG
    29 KB · Wyświetleń: 0
  • ciasto5minut100_8055podpis.JPG
    ciasto5minut100_8055podpis.JPG
    30.4 KB · Wyświetleń: 0

adrijah

Member
Maj 18, 2007
2,666
12
38
bez
icon_smile.gif
ale czytałam, że niektórzy dodają szczyptę proszku do pieczenia i odejmują trochę kakao
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Taki własnie przepis był w instrukcji obsługi naszej pierwszej mikrofalówki (ok.15 lat temu
gruebel_2.gif
) pod nazwą Crepes. Ja robię to w jak największej, płaskiej formie. Jako placek grubości 0.5 cm. Pyszne. Uwielbiam.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kini1812

Well-known member
Mar 20, 2008
7,644
672
113
jestem niewiernym Tomaszem i nie mieściło mi się w głowie to, że w mikrofalówce ciasto może zacząć rosnąć
icon_smile.gif
więc pobiegłam przed chwilą do kuchni wymieszałam składniki oczywiście z własną modyfikacją bo np mleka nie miałam i dolałam śmietanki 18%, nałożyłam sobie z dżemem wiśniowym własnej roboty i wcinam teraz aż mi się uszy trzęsą ;) rewelacyjny przepis
icon_smile.gif
nie jest to może jakieś wykwintne danie, ale jakby z niespodziewaną wizytą wpadli znajomi można rach-ciach przyrządzić
icon_smile.gif

Adrijah, dzięki za recepturę
icon_smile.gif
 

coconut

Member
Sie 19, 2008
8
0
0
Robiłam już kilka razy (przepis zaczerpnęłam z wizażu). Ciasto wychodzi suche, więc zaczęłam dodawać do niego powidła śliwkowe i wychodzi o niebo lepsze.
 

adrijah

Member
Maj 18, 2007
2,666
12
38
kini1812 czytałam, że niektórzy jak nie mają mleka, dają po prostu wodę i też się udaje
icon_smile.gif


ja następnym razem albo w ogóle nie dodam kakao (gorzkiego) albo wsypię nesquika ;) i koniecznie, ale to koniecznie dodam jakieś orzeszki/migdały :D niektorzy tez dają świeże pokrojone owoce

PS. też pomyślałam o niespodziewanych gościach, wtedy bym zrobiła więcej i wsadziła w jakąś foremkę do ciasta ;) hm.. mam kilka takich aluminiowych (jednorazowych raczej) małych w studenckim mieszkaniu, ale nie wiem czy się nadają do mikrofali



coconut ja je dzisiaj też wyhaczyłam na wizażu, jak już swoje zrobiłam ;) moje nie jest ani trochę suche, mi się wydaje, że jest aż za wilgotne
icon_redface.gif




kini a propos ciasta wyrastającego w mikrofalówce <KLIK>
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Właśnie zjadłam słuszny kawałek
icon_biggrin.gif

Zrobiłam 2 porcje i upiekłam w szklanej misie, dałam mniej kakao bo nie lubię za dużo... trochę na oko zrobiłam bo łyżka łyżce nierówna, w każdym bądź razie masa wyszła mi dość gęsta, nie lejąca. Mikrofalowałam ok 5 min i muszę przyznać że całkiem to smaczne wyszło - wilgotne, czekoladowe ciacho warte poeksperymentowania... acha dałam ciut proszku do pieczenia.
Myślę o dodaniu przyprawy do piernika, albo zamiast mleka jogurt owocowy i owoce - super pomysł i roboty 2 min
icon_smile.gif

Dzięki!
 

Linn

Member
Wrz 17, 2004
8,842
0
0
Ja nie mam mikrofalowki, wiec zwykle takie przepisy omijam. Pamietam jednak, ze np. na wloskich blogach ciasta z mikro widywalam dosc czesto.
 

bzium

Member
Lip 8, 2008
11
0
0
Aaaaa! kiedy mi w końcu serwis odda mikrofalówkę..
icon_sad.gif

Nie mogę się już doczekać- to ciasto (nad modyfikacją się jeszcze zastanowię) będzie pierwsze w kolejce :D
 

Aniq

Member
Maj 5, 2007
2,734
0
0
Robię !

W mikro wylazło mi ponad 5 cm ponad kubek! Wyłączyłam i czekam....

Może niepotrzebnie dodałam szczyptę proszku...
 

Aniq

Member
Maj 5, 2007
2,734
0
0
Spróbowałam- jeszcze lekko ciepłe, ale z kubka wylazło.

Szczerze mówiąc - nie smakuje mi.
No, nie na tyle,żeby go nie zjeść, bo powrzucałam kawałki orzechów, dodałam przyprawy do piernika i cukru wanilinowego, więc cała mieszanka w sumie się obroni.

Ciasto wg. mnie jest zbyt gumowe, już lepszy zakalec wychodzi mi w piekarniku
icon_smile.gif
 

ewalukas

Member
Sie 24, 2006
9,664
0
0
Bardzo dobre, ale:
- za suche, następnym razem jakiś dżem dodam
- wypłynęło z kubka
- następnym razem najpierw w czymś wymieszam i przeleję do kubka, bo w kubku ciężko mieszać
 

adrijah

Member
Maj 18, 2007
2,666
12
38
hm.. każdemu inaczej wychodzi.. ja miałam nadzieję, że będzie bardziej suche, bo jest bardzo wilgotne, a innym wychodzi za suche hm.. ciekawe od czego to zależy
 

ewalukas

Member
Sie 24, 2006
9,664
0
0