Rolada ze schabu z pieczarkami

SWEETY

Member
Wrz 10, 2008
26
0
0
duzy 1,5 kg kawalek schabu
0,5 kg pieczarek
2 cebule
25 dag wedzonego boczku
pol peczka natki pietruszki
2 lyzki slodkiej papryki
sol, pieprz, olej

1.Pieczarki myjemy i scieramy na tarce o duzych oczkach,cebule siekamy a nastepnie szklimy na oleju.Dodajemy pieczarki, solimy i dusimy, az do odparowania plynu.Natke pietruszki drobo siekamy i dodajemy do pieczarek. Mieszamy i doprawiamy sola.
2.Schab myjemy, kladziemy na desce.Dlugim nozem przekrawamy go na calej dlugosci, zostawiajac ok 1 cm od dolu i od brzegu.Odwijamy gorna czesc ''jak zwiniety dywan'' i znowu rozkrawamy schab, zostawiajac 1 cm od dolu.W ten sposob otrzymujemy prostokat miesa o grubosci ok 1 cm.
3.Rozlozony plat miesa solimy i pieprzymy.Papryke mieszamy z 2 lyzkami oliwy i smarujemy mieso na calej powierzchni.Nastepnie ukladamy pieczarki, zostawiajac 3-cm brzeg bez nadzienia.Na koniec ukladamy na pieczarkach cienutko pokrojone plastry boczku.
4.Schab ciasno zwijamy i wiazemy gruba biala bawelniana nicia, zaczynajac od brzegow, a konczac na srodku.Brzegi zabezpieczamy skora z boczku, aby farsz nam nie uciekl.Wkladamy schab do formy i pieczemy ok 1,5-2 h w temp 180 stopni.

gdy rolada ma byc podawana na zimno, po upieczeniu zostawiam ja do ostygniecia w formie-wtedy mieso jest bardziej soczyste.
 

Załączniki

  • scan0005.jpg
    scan0005.jpg
    453.7 KB · Wyświetleń: 1
Ostatnią edycję dokonał moderator:

ewalukas

Member
Sie 24, 2006
9,664
0
0
SWEETY @ 11 Sep 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=749392te 3 zdjecia pod spodem sa z gazety Dobre Rady.
nie możemy wystawiać fotek z gazet
icon_wink.gif
 

SWEETY

Member
Wrz 10, 2008
26
0
0
To ja juz sama nie mam pojecia o co tutaj chodzi?????????????/Tu jestem ostrzegana o tym ze nie wolno sobie przywlaszczac czyich zdjec, a jezeli juz to robimy to podajemy zrodlo skad pochodzi.to podalam i dalej nie pasuje???? Chcialam dac te zdjecia zeby mozna bylo zobaczyc jak to sie robi????? czy w tym taki jest wielki problem????
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Sweety - Anitko, nie irytuj się. Nikt nie jest złośliwy wobec Ciebie celowo. Po prostu forum ma zasady, które użytkownicy muszą respektować.

Oto fragment regulaminu - cały regulamin tu: https://www.cincin.cc/index.php?act=boardrules

Prawa autorskie

- Każdy użytkownik jest zobowiązany do przestrzegania praw autorskich i ponosi odpowiedzialność prawną za ich nadużycie. Obrazki/zdjęcia umieszczone w załącznikach do postów muszą być materiałami nalężącymi do autora postu. Pozostałe Obrazki/zdjęcia, które są wyświetlane innymi sposobami, mogą być umieszczane jedynie zazgodą ich autorów. Zabrania się podawania odnośników do materiałów niezgodnych z prawem autorskim oraz wymiany informacji na temat sposobów pozyskania takich materiałów.


Czyli:
1. zdjęcie albo własnego autorstwa, albo żadne.

tzn.
- nie cudze
- nie niewiadomego pochodzenia
- nie zdjęcie zdjęcia z gazety.

Dlaczego? Bo zdjęcie w gazecie tez jest czyjąś własnością. Było ono publikowane kiedyś-tam w gazecie, a Ty najprawdopodobniej nie posiadasz zgody autora czy właściciela zdjęcia na jego powtórną publikację w internecie.

2. Mozna natomiast wpisac link do strony, gdzie się znalazło przepis i gdzie jest zdjęcie innej osoby, która je zrobiła.

3. Przepis może być własny albo czyjś.

4. Jeśli jest czyjś, obowiązkowo podajemy autora

- książkę z której pochodzi
- czasopismo
- bloga
- link do innej strony internetowej/forum
- itp.

5. Przepis nie może być tylko ładny z wygladu, musi być wypróbowany.

( na przepisy niewypróbowane mamy osobny wątek, jednak zamieszczanie tam wszystkiego jak leci nie jest dobrym pomysłem. Robimy to w sytuacjach wyjątkowych, np. gdy ktoś prosi o jakiś przepis lub jego tłumaczenie)

6. Jeśli korzystamy z czyjegoś przepisu ze strony też nie przeklejamy go kropka w kropkę - to tez nie wygląda ładnie, warto się trochę "wysilić" by pewne rzeczy opisać własnymi słowami, dodac swoje uwagi itd.


Tak to w skrócie wygląda.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: