Piersi kaczki w miodzie

SWEETY

Member
Wrz 10, 2008
26
0
0
2 piersi z duzej kaczki
szklanka musu jablkowego
2 lyzki plynnego miodu
1/2 lyzeczki cynamonu
sol, pieprz
oliwa do smazenia
kieliszek bialego wytrawnego wina
sok z cytryny
lyzeczka skorki startej z cytryny


1.Dokladnie oplukane i osuszone papierowym recznikiem piersi nacieramy sola i swiezo zmielonym bialym pieprzem.Ukladamy w salaterce, smarujemy miodem, przykrywamy i marynujemy w lodowce do nastepnego dnia.
2.Wyjest z miodu piersi z kaczki smazymy na rozgrzanym tluszczu, rumieniac je ze wszystkich stron.Przekladamy do rondla i pieczemy na malym ogniu.
3.pozostaly w salaterce miod, w ktorym marynowaly sie kawalki kaczki, laczymy z winem i sosem podlewamy mieso.
4.Zrumienione miekie mieso wyjmujemy na ogrzany polmisek, oproszamy cynamonem, kazda piers przekrawamy na pol, posypujemy skorka starta z cytryny i trzymamy w cieple pod przykryciem.
5.Do sosu z pieczonego miesa dodajemy mus jablkowy, zagotowujemy, doprawiamy do smaku. Gdy jest zbyt lekki, odparowujemy przez chwile na duzym ogniu.piersi kaczki podajemy polane goracym sosem, pozostaly so przelewamy do sosjerki.

rady:
Najlepszym dodatkiem do piersi kaczki w miodzie beda domowe kladzione kluseczki i zielona surowka.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

ewalukas

Member
Sie 24, 2006
9,664
0
0
czy te zdjęcia to są z gazet?
gruebel_2.gif
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
dontknow.gif
nie chcę się czepiać Anitko, ale mnie one też tak wyglądają - jak zdjęcie zdjecia w gazecie...
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

SWEETY

Member
Wrz 10, 2008
26
0
0
tak sa z gazety.Nie pamietam jej nazwy bo jest bardzo starego rocznika.Ale ten przepis jest wyprobowany.Bez obaw
 

hazo

Well-known member
Lis 13, 2005
8,347
1,424
113
Zrobiłam kacze piersi wg tego przepisu (prawie). Miałam piersi ze skórą, którą nacięłam w kratkę. Podczas smażenie wytopił się nadmiar tłuszczu a mięso zostało soczyste. Mus jabłkowy zastąpiłam jabłkiem pokrojonym w kostkę i dodanym do duszącego się mięsa.
Bardzo mi smakowało.
mniam.gif
Dodawanie cynamonu do mięsa to genialny pomysł.
daumen.gif
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,381
3,662
113
Hazo, pamiętasz może, czy marynowałaś wcześniej mięso, czy od razu smażyłaś?
Też kupiłam piersi ze skórą i nie chcialabym ich zmarnować....
 

Daderma

Member
Lut 7, 2012
76
0
0
Joanno - cztery lata przerwy m-dzy postami ;-(
Co do Twojego pytania - to ja bym marynował
icon_wink.gif
.Tutaj też -odpowiedź po miesiącu
icon_wink.gif

Ciekawe czy marynowałaś?
pozdrawiam
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,381
3,662
113
Dadermo, to nic, że minęły cztery lata. Hazo jest nadal aktywną forumowiczką i mam nadzieję, że wcześniej czy później zajrzy do tego tematu.
icon_smile.gif



A w kwestii merytorycznej - na razie skorzystałam z innego przepisu. Ale po namyśle też bym marynowała.
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Robiłam i piersi i udka. Te ostatnie wymagają dłuższego pieczenia, są bardziej twarde. Pieczenie z uprzednim podsmażaniem trwa co najmniej godzinę. Można je robić tak jak kaczkę z jabłkami lub pomarańczami. Są bardzo smaczne.
Przeczytałam jeszcze raz uważnie przepis i, jak na moje doświadczenia z kaczkami, jak najbardziej nadaje się też do udek.
lecker.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kawazmlekiem

Moderator
Członek ekipy
Mar 19, 2005
37,849
6
38
Zrobiłam dziś udka z buraczkami po karpacku i pieczonymi ziemniakami.

Smak bardzo fajny, natomiast na pewno następnym razem zrobię z piersiami.