Carpaccio ( tatar ) z łososia*

Iva

Member
Wrz 13, 2004
9,428
0
0
Przepis mojego teścia, który robił najlepsze fufu (u nas tak się na to mówi) jakie kiedykolwiek jadłam
anbetung.gif

Nie podaję ilości składników, ponieważ sama zawsze robię z różnych ilości łososia, a przyprawy każdy daje wg własnego uznania
(mniej więcej: na kolacje dla 2 osób robię z 1/4 płata, na imieniny jako przystawkę dla 10 osób zrobiłam z całego płata)

CARPACCIO Z ŁOSOSIA


Składniki:


świeży, zmrożony łosoś
sok z cytryny
sol, pieprz
oliwa
maggi
cebula

Zmrożonego (bez rozmrażania-bo łatwiej się kroi) łososia pokroić w cienkie plastry, układać na półmisku warstwami, każdą warstwę skropić sokiem z cytryny, posypać solą, pieprzem, skropić oliwą i maggi.
CIMG0530.JPG

Dookoła ułożyć drobno pokrojona cebulę
CIMG0531.JPG
Zawsze podaję gościom przyprawy aby mogli doprawić wg własnego uznania - zwykle tego nie robią
 

Załączniki

  • CIMG0530.JPG
    CIMG0530.JPG
    3.1 MB · Wyświetleń: 28
  • CIMG0531.JPG
    CIMG0531.JPG
    3.1 MB · Wyświetleń: 24
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
Iva? Czy zamiast maggi mozna uzyc sos do sushi?
Czy bez msg przegra smakowo?
Kocham lososia.

I mala uwaga: nie kazdy losos nadaje sie do podania na surowo.
 

Iva

Member
Wrz 13, 2004
9,428
0
0
kermidt @ 29 Sep 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=756956Iva? Czy zamiast maggi mozna uzyc sos do sushi?
Czy bez msg przegra smakowo?
Kocham lososia.

I mala uwaga: nie kazdy losos nadaje sie do podania na surowo.
jedząc wczoraj sushi i patrząc na łososia, pomyślałam, ze może spróbować następnym razem doprawić go sosem sojowym......

Mój teść robił go od ok 30 lat, zmarł 7 lat temu, nie wiedział o istnieniu sushi ani sosu sojowego.....
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
Zawsze mnie baardzo interesuje: reklamuja na butelce (maz ma obowiazkowa dyzurna), ze robia ta maggi od ponad 120 lat.
Czy to znaczy, ze juz wtedy uzywano msg? Trudno mi uwierzyc.
A kosci moje strasznie cierpia przez msg. Wracajac z Polski bolaly mnie nie tylko dlonie i stopy, ale ostatni tydzien nawet kolana chodzilam jak kaczka.
Wszedzie wciskaja.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

baszurka

Member
Sty 25, 2008
79
0
0
kermidt @ 29 Sep 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=757029Zawsze mnie baardzo interesuje: reklamuja na butelce (maz ma obowiazkowa dyzurna), ze robia ta maggi od ponad 120 lat.
Czy to znaczy, ze juz wtedy uzywano msg? Trudno mi uwierzyc.
A kosci moje strasznie cierpia przez msg. Wracajac z Polski bolaly mnie nie tylko dlonie i stopy, ale ostatni tydzien nawet kolana chodzilam jak kaczka.
Wszedzie wciskaja.
Msg w kuchni chińskiej był znany od wieków (zwany "duchem smaku"), tyle,że nie była to postać czysta, jaką obecnie znamy z produkcji na skalę przemysłową.Tu można poczytać : gsm1 gsm2
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
Bedziemy sie rzucac stronami?
Duzo ich jest.
icon_wink.gif

Nie bez powodu restauracje CHINSKIE samowolnie zrezygnowaly z dodawania msg do serwowanych potraw.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: