Serniczki

jaka

Member
Wrz 15, 2004
1,653
0
0
Serniczki
<Inspirowane kilkoma przepisami>
Składniki:
500g serka śmietankowego zazwyczaj zużywam twaróg &quot;Zielona łąka&quot; z Biedronki
1/2 szklanki cukru (trzcinowy pasuje jak najbardziej)
1 łyżeczka ekstraktu z wanilii
2 jajka
1 łyżka soku z cytryny
2 łyżki nalewki wiśniowej, wiśniowej brandy lub po prostu soku z wiśni
12 szt. wisienek z nalewki lub suszonych
12 szt. małych biszkoptów


Wykonanie:
Nagrzać piekarnik do temp. 180 st. C.
Zmiksować twaróg, cukier, ekstrakt do uzyskania kremowej konsystencji. Dodać jaja (ja dodaję rozbełtane), sok z cytryny, nalewkę i delikatnie wymieszać.
Foremki na babeczki lub formę muffinkową wyłożyć papilotkami . Na dno każdej położyć mały biszkopt (jeśli są za duże można je po prostu pokruszyć). Foremki napełnić masą serową, w każdą wcisnąć wisienkę i wstawić do rozgrzanego piekarnika na 20 - 30 minut.
Z takich proporcji otrzymamy 12 sztuk serniczków.
My je uwielbiamy.

Uwagi:
1) Modyfikacje biszkoptowe - przed włożeniem ich do foremek można je delikatnie &quot;nawilżyć&quot; w mocnej kawie lub w mocnej kawie z domieszką alkoholu, lub w nalewce - generalnie to coś do moczenia nie może być zbyt słodkie, bo biszkopty są (oczywiście nie polecam moczenia pokruszonych biszkoptów
icon_mrgreen.gif
)
2) Ponieważ serniczki (jak to z sernikami bywa) &quot;lubią&quot; opadać możnaby wykorzystać tu wiedzę zdobytą dzięki Joannie
anbetung.gif
- nawilżanie w piekarniku z pewnością im dobrze zrobi.
3) Papilotek się &quot;pozbywamy&quot; po ostygnięciu serniczków.
No to teraz zachęcę Was fotką
icon_smile.gif


p1140863nowyfv5_th.png
 

Załączniki

  • p1140863nowyfv5_th.png
    p1140863nowyfv5_th.png
    1.1 MB · Wyświetleń: 1
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,378
3,659
113
Zupełnie przypadkowo &quot;wymyśliłam&quot; kiedyś bardzo podobne ciasteczka z dodatkiem świeżych wiśni, kiedy zostało mi nieco nadzienia serowego z drożdżowek.
icon_mrgreen.gif

I nawet pomyślałam, że warto byłoby je powtórzyć, bo były bardzo smaczne, ale w natłoku innych przepisów zupełnie o nich zapomniałam...
icon_smile.gif


serniczki_z_wi_niami.jpg

serniczki_z_wi_niami1.jpg
 

Załączniki

  • serniczki_z_wi_niami.jpg
    serniczki_z_wi_niami.jpg
    33.2 KB · Wyświetleń: 1
  • serniczki_z_wi_niami1.jpg
    serniczki_z_wi_niami1.jpg
    32 KB · Wyświetleń: 1
Ostatnią edycję dokonał moderator:

jaka

Member
Wrz 15, 2004
1,653
0
0
Joanna @ 4 Oct 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=759118Zupełnie przypadkowo &quot;wymyśliłam&quot; kiedyś bardzo podobne ciasteczka z dodatkiem świeżych wiśni, kiedy zostało mi nieco nadzienia serowego z drożdżowek.
icon_mrgreen.gif

I nawet pomyślałam, że warto byłoby je powtórzyć, bo były bardzo smaczne, ale w natłoku innych przepisów zupełnie o nich zapomniałam...
icon_smile.gif
To fajnie, że Ci przypomniałam
icon_mrgreen.gif

Uwagi co do wykonania oczekwiane
icon_smile.gif
 

jaka

Member
Wrz 15, 2004
1,653
0
0
Lisie, weszłam do pierwszego postu i powiększyłam fotkę - sama nie wiem czemu takie małe wstawiłam... Chyba jestem zmęczona...
icon_smile.gif

Teraz siedzę i czekam aż mi się galaretka zsiądzie na poranne Zuziowe ciacho (jutro ma urodziny)... zamiast załadować garnek z galaretką do lodówy, to trzymałam go na kuchence i co? i galaretka mi się zsiada od 20...
icon_mrgreen.gif
za mało snu, za mało snu,... idę podmuchać, może jej (galaretce) szybciej pójdzie
icon_smile.gif
za mało snu...
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,378
3,659
113
Z tego co pamiętam, zostało mi trochę masy serowej przygotowanej na watruszki lub podobnej, robionej na oko. Na dno papilotki poszły biszkopty. Piekłam pewnie z 20 - 25 minut w średnio nagrzanym piekarniku.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Iva

Member
Wrz 13, 2004
9,428
0
0
zrobiłam
wyszły pyszne, tylko nie wiem dlaczego biszkopcik miejscami ciężko odchodził od papierka
gruebel_2.gif
czy za malo nasączyłam???
 

jaka

Member
Wrz 15, 2004
1,653
0
0
Iva @ 21 Jan 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1078692zrobiłam
wyszły pyszne, tylko nie wiem dlaczego biszkopcik miejscami ciężko odchodził od papierka
gruebel_2.gif
czy za malo nasączyłam???
Raczej za dużo...sama nie wiem, muszę pomyśleć, bo późno już jakoś komórki môzgowe mi nie pracują acują ują ą...
Idę spać... Odezwę się, chyba że jakaś mądra głowa, której pracują mnie uprzedzi.

Cieszę się, że Wam smakowały
icon_smile.gif
 

jaka

Member
Wrz 15, 2004
1,653
0
0
Moniak @ 16 Mar 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1105425Witaj jaka! a gdzie się podziewałaś tak długo? Dawno u nas nie byłaś!
Bywam bywam, ale dość milcząca jestem
icon_smile.gif
Mam nadzieję, że stopniowo się to odmieni.

Serniczki planuję wykonać w weekend dla Dziadzia Józia w prezencie, bo on (tak, ja i my) serniczkowy potwór jest (no cóż, genów nie oszukasz
icon_smile.gif
)

Iva, dziś myślę inaczej
icon_smile.gif
Podeszłam do tematu LOGICZNIE - skoro miejsca, gdzie jest sernikowa masa odklejajaą się dobrze, a one są wilgotne, to biszkopciki wilgotnymi pozostać powinny - tylko żeby z tym nie przeadzić...
icon_mrgreen.gif
Można dokonać różnych modyfikacji, na przykład biszkopty potraktować nożem albo tarką jakąś, albo czymś co je rozdrobni, a co mamy pod ręką, a później zalać je odrobiną rozpuszczonego masła, tak powstałą masę wyłożyć do papierków i docisnąć z lekka... Taki spód tworzę do serników i smakuje wybornie. Moje proporcje do spodu sernikowego pochodzą z przepisu Joanny
anbetung.gif
- 150 g pokruszonych biszkoptów, 100 g rozpuszczonego masła.
I tyle na tę chwilę.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: