Zawijane zrazy wieprzowe zapiekane z serem*

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Inspiracja - Burda - Agencja Muza. Zmieniłam ilość i jakość składników, ponieważ z oryginalnego przepisu nie wychodziły dość smaczne.


Składniki
4 sznycle wieprzowe (od szynki)
1 strąk czerwonej papryki
2 cebule
puszka pomidorów pelati (mała)
1/2 szklanki śmietany 22%
4 plastry żółtego sera (ementaler lub inny tłusty)
1 łyżka masła
1 łyżeczka mąki
sól, mielony kminek do smaku



Paprykę umyć, usunąć z niej pestki i białe błony, a potem pokroić w paski. Cebulę obrać i drobno posiekać. Rozbite cienko sznycle posypać solą i mielonym kminkiem, obłożyć papryką, zwinąć i spiąć wykałaczkami. W brytfannie z pokrywą rozgrzać tłuszcz, obsmażyć zrazy, dodać cebulę i podsmażyć na lekko rumiany kolor ze wszystkich stron. Następnie dodać pomidory, przykryć i dusić około 40 minut na małym ogniu. Kiedy zrazy będą miękkie, podprawić sos śmietaną wymieszaną z mąką. Zamieszać sos, na każdym zrazie położyć plasterek sera i zapiec, żeby ser dobrze się roztopił, a nie przypalił.


 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

iwki

Member
Cze 3, 2008
365
0
0
ciesze sie , ze w koncu mam jakis przepis na mieso, tzn wieprzowe od szynki , bo to miecho wieprzowe mam najczesciej pod reka ( dostepne w sklepie) i przyznam sie , ze mam z nim problem. Seniorko moze TY mi pomozesz. Meczylam to miecho na rozne sposoby i nie wiem co robie nie tak, nawet jak pokroje go w kawalki gulaszowe i obsmaze , musze go bardzo dlugo dusic ( do godziny) .A spotykam sie w przepisach nie raz , ze mozna go krotko obsmazyc i juz do jakiegos sosiku i gotowa potrawa. Nie wiem moze przez moj strach , ze bedzie w srodku surowe poprostu za dlugo obsmazam ( ta kawaleczki). I przy podsmazaniu ( 500g ) podchodzi mi woda. Prosze napisz mi jak powinno obsmazac sie mieso i jak jest mozliwe , zeby szybko go przyrumienic w tak krotkim czasie ( mi sie rumieni jak odparuje wode ).
Jedynie kotlety wychodzy mi z tego miesa jako tako.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Jeśli mówisz o obsmażaniu 0,5 kg mięsa, nawet pokrojonego w kostkę na gulasz, za jednym razem, to zawsze przy tej ilości puści sok i dopiero po odparowaniu soku, już twarde, zaczyna się rumienić. Powinnaś to mięso podzielić na porcje i w zależności od wielkości patelni obsmażać je partiami, na silnie rozgrzanym, ale nie palącym się tłuszczu, tak żeby kawałki nie stykały się ze sobą. Po usmażeniu jednej porcji robić to samo z następną itd. Kiedy całe mięso obsmażone, dopiero możesz dusić je w odpowiednich sosach.I nie wierz w opowieści, że zaraz po obsmażeniu mięso staje się mięciutkie. Ono musi udusić się w odpowiednim sosie, nieraz przez dłuższy czas. Tylko mięsa smażone, jak kotlety ze schabu środkowego lub karkowego, po opanierowaniu szybko się smażą na rozgrzanym tłuszczu i szybko miękną. Dużo też zależy od mięsa. Jesli jest ze starej sztuki, wymaga dłuższego duszenia i nic na to nie poradzisz. Te zrazy wieprzowe pownny być gotowe w podanym terminie, ale też radzę sprawdzic widelcem ich miękkość, chociaż mnie do tej pory nie zawiodły.
 

iwki

Member
Cze 3, 2008
365
0
0
anbetung.gif
serdeczne,
przy najblizszej okazji zastosuje Twoje wskazowki Seniorko i mam wielka nadzieje , ze bedzie duzo lepiej.
Bo juz w depresje wpadalam , ze ja jakas nieudacznik kompletny , a to miesko trzeba potraktowac odpowiednio
icon_wink.gif
 

jaka

Member
Wrz 15, 2004
1,653
0
0
Kurcze, jakie to było smaczne... Przepis powędrował w świat. Zdjęcie robiłam, gdy inni już pożerali... Super smakowały z cukinią z marchewką.
Seniorko
anbetung.gif

zrazy.jpg
 

Załączniki

  • zrazy.jpg
    zrazy.jpg
    144.7 KB · Wyświetleń: 1
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
Przylecialam, przylecialam
icon_lol.gif
mam akurat schab.
ale nie rozbije no i z serem sie nie da.
 

.agatka.

Member
Lis 7, 2008
14,687
1
0
A niech mnie!
Robiłam te zrazy już dwukrotnie, są przepyszne! I dałabym się pokroić, że się wpisywałam, a tu klops.
icon_redface.gif

Dziękuję seniorko za ten przepis.
anbetung.gif


Aha, nie dodaję mąki, sos się ładnie zagęszcza podczas duszenia.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

ajaj

Member
Wrz 17, 2008
1,671
23
38
herz.gif

Seniorko, to serce dla Ciebie od mojego meza. Ode mnie tez ale glownie od niego.
Zrobilam dzis to danie no i mam nowego hita. To bylo boskie. Zapisalam sobie w moim kajeciku z pomyslami na obiad bo bede robic i to czesto. Jedyna zmiana to taka ze nie dalam kminku bo familia nie lubi ale dalam bazylie, oregano i tymianek. Pomidory mialam takie z lidla. Pyszne, nawet nie trzeba bylo zageszczac maka. Polecam niezdecydowanym bo warto.
 

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Dziękuję za uroczy post. No i to serce... Jestem zachwycona i cieszę się, że smakowało. Te zrazy są rzeczywiście
lecker.gif
dobre i proste w wykonaniu. Jeszcze raz smacznego i pozdrowienia dla rodziny
wink.gif
 

ajaj

Member
Wrz 17, 2008
1,671
23
38
Pochwal sie pochwal bo zasluzylas. Na dowod tego ze u nas ciagle gosci na stole to danie dokladam fotke. Jedna chyba juz gdzies sie pojawila ale druga swieza.
Zrazy_zawijane_Seniorki_1.JPG

Zrazy_zawijane_Seniorki.JPG
 

Załączniki

  • Zrazy_zawijane_Seniorki_1.JPG
    Zrazy_zawijane_Seniorki_1.JPG
    227.4 KB · Wyświetleń: 0
  • Zrazy_zawijane_Seniorki.JPG
    Zrazy_zawijane_Seniorki.JPG
    247.3 KB · Wyświetleń: 0