Likier pomarańczowo-kawowy*

nutinka

Member
Wrz 29, 2004
866
1
0
Likier pomarańczowo-kawowy

1 pomarańcza
35 dag cukru
250 ml wody
4 dag kawy w ziarenkach
500 ml spirytusu 95%

Zagotować wodę i rozpuścić w niej cukier, trochę przestudzić. Do ciepłego roztworu cukru wlać spirytus.
Pomarańczę sparzyć i osuszyć. Ostrym końcem noża zrobić w pomarańczy kilkadziesiąt nacięć. W nacięcia powciskać ziarenka kawy. Pomarańczę nadzianą kawą umieścić w słoju, zalać spirytusem z cukrem i odstawić na 6 tygodni do macerowania.
Zlać nalew znad pomarańczy, przefiltrować przez bibułę i przelać do butelek. Odstawić na 3 miesiące.

Jeśli pomarańcza nie mieści się w całości do słoja, można ją pokroić na połówki albo ćwiartki i powciskać ziarenka kawy we wszystkie możliwe miejsca.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Wioletta

Member
Lis 1, 2004
68
0
0
Od tego właśnie przepisu (podawanego na mniamie) jakieś 2-3 lata temu zaczęłam swoją przygodę z nalewkami i likierami. Jest rewelacyjny. Dzięki nutinko
bouquet.gif
 

abbra

Member
Mar 9, 2008
302
0
16
Przepis dostałam od Malty , która znalazła go na Forum Zuzla .
Nalewka jest bardzo aromatyczna , mocna i słodka - świetna na rozgrzewkę
icon_smile.gif


Składniki :
* 1 pomarańcza
* 4 dag kawy w ziarenkach
* 35 dag cukru
* 250 ml wody
* 0,5 litra spirytusu

Wodę zagotować , rozpuścić w niej cukier , przestudzić . Do ciepłego syropu wlać spirytus .

Pomarańczę sparzyć i osuszyć . Końcem noża zrobić w niej kilkadziesiąt nacięć . W nacięcia powciskać ziarenka kawy . Nadzianą pomarańczę umieścić w słoju , zalać spirytusem z syropem i odstawić na 6 tygodni .

Po 6 tygodniach zlać nalew znad pomarańczy , przefiltrować przez bibułę [ ja filtrowałam przez poczwórnie złożoną gazę ] i przelać do butelek . Odstawić na 3 miesiące .
 

Załączniki

  • nalewka_pomara_czowa1.jpg
    nalewka_pomara_czowa1.jpg
    34.6 KB · Wyświetleń: 0
  • nalewka_pomara_czowa3.jpg
    nalewka_pomara_czowa3.jpg
    51.8 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator: