Pierogi smażone*

Krystyna9

Well-known member
Cze 7, 2007
16,273
2,354
113
Ciasto:
400 ml kefiru (może byc mleko zsiadłe, jogurt naturalny)
1 jajko
1 łyżeczka soli
1/2 - 3/4 łyżeczki sody
4 łyżki oleju
mąka ( ile ciasto zabierze)

Do miski wlac kefir, dodac sodę, sól i 2 łyżki oleju. Wymieszac. Dodawac stopniowo mąkę i mieszac drewnianą łyżką. Jak ciasto będzie miało konsystencję gęstej śmietany, dodac kolejne 2 łyżki oleju. Znów dosypywac mąkę i wyrabiac aby ciasto było miękkie i trochę kleiło się do rąk. Odstawic na 2 - 3 godziny (można na całą noc i rano smażyc).

Farsz:

10 pieczarek
1 cebula
1/2 strąka niedużej papryki (ja miałam tylko żółtą)
1 łyżka bułki tartej
dużo pietruchy zielonej, posiekanej
1 - 2 łyżki masła
sól, pieprz, (dodatkowo inne przyprawy np. delikat)

Pieczarki posiekac i wrzucic do rondelka razem z posiekaną cebulą. Dodac masło. Dusic razem. Po chwili dodac pokrojoną drobno paprykę i natkę pietruszki. Dosypac bułkę tartą, która zagęści farsz. Wystudzic.

Ciasto wyrobic jeszcze 2 - 3 minuty i formowac owalne lub okrągłe placuszki (niestety, trochę się klei), na środku których ułożyc farsz i zalepic.

Smażymy na głęboikm oleju, sprawdzając patyczkiem czy pierożki już są usmażone w środku

pier_g2.JPG

pier_g4.JPG
 

Załączniki

  • pier_g2.JPG
    pier_g2.JPG
    102.7 KB · Wyświetleń: 16
  • pier_g4.JPG
    pier_g4.JPG
    103.8 KB · Wyświetleń: 16
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Ela83

Member
Lis 29, 2007
337
0
0
gdyby nie to że nie mogę smażonego to już bym je popełniła
icon_biggrin.gif
 

biedroneczka

Member
Maj 8, 2007
32
0
0
Krystyno do czego pasuja te pierożki tzn z czym sie je je
chce jutro je zrobic ale nie wiem czy do barszczu czerwonego pasuja a moze z jakąś surówką?
 

elusia

Member
Lip 25, 2007
3
0
0
Ja robie podobe,zamiast kefiru daje śmietane kremowke i nie dodaje oleju.Moje ciasto nie lezakuje. Reszta bez zmian. Sa super,a z kapusta i grzybami na Boze Narodzenie sa zawsze. Dzieki za przypomnienie.
 

gagunia

Member
Lip 10, 2007
108
0
0
U mojej mamy to obowiązkowe danie wigilijne. Robi się tego dużo bo musi zostać na drugi dzień. Są również doskonałe na zimno . takie małe coś do przegryzienia.