Piersi z kurczaka po indyjsku z kalafiorem*

magdaflower

Member
Mar 18, 2008
37
0
0
ok 50 dag piersi z kurczaka pokrojone w 2 cm kawałki, dość mocno posolone i popieprzone
1 mała cebula, pokrojona w kostkę
2 zabki czosnku, drobno posiekane
1 łyżka proszku curry
1 łyżeczka mielonego imbiru ( ja dałam tyle samo świeżego )
ok 90 dag główki kalafiora, rozdzielonego na różyczki ( wyjdzie mniej wiecej 3-4 szklanki )
250 -300 ml mleka kokosowego
125-150 ml bulionu

Kurczaka smażymy na rozgrzanej patelni ok 5 min, niech się zarumieni. Za pomocą lyzki cedzakowej przekładamy go na talerz.
Zmniejszyć ogień, nastepnie na ta samą patelnie wrzucamy cebulę, czosnek, curry i imbir. Smażymy ok 2 min, az wydzieli się przyjemny zapach. Dodajemy kalafior, mleko kokosowe i bulion i dusimy ,od czasu do czasu mieszając ,przez ok 5 min. Tak żeby warzywa były na wpół miękkie. Dokładamy wtedy kurczaka i dusimy jeszcze przez 5 min, az sos zgęstnieje i jego objetosc sie zmniejszy.

Jest to przepis Arthura Agatsona. Powiem ze zaskakujace bylo dla mnie polaczenie kalafiora i mleka kokosowego z imbirem i curry, ale nie zaluje ze sprobowalam. Potrawę bardzo szybko sie robi , jeszcze szybciej zjada . Nie zdazylam nawet zrobic zdjec . Goraco polecam na chlodne wieczory z kasza kuskus !!!
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,665
2,967
113
Fajny przepis, Magdaflower, dziś mam na obiad. Szybkościowe i pyszne danie, do tego ryż z kurkumą, zamiast kalafiora brokuł i mleczko kokosowe light.

IMG_0750.JPG
 

Załączniki

  • IMG_0750.JPG
    IMG_0750.JPG
    58.4 KB · Wyświetleń: 0