Czekolada z chilli *

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Uwielbiam czekoladę chilli firmy Lindt. W jednym z numerów miesięcznika "Kuchnia" znalazłam jej wersję pitną, smakującą bardzo podobnie, o ile nie przesadzi się z chilli.

Składniki na 1 porcję
5 kostek gorzkiej czekolady
300 ml wody
białko z 1 jajka
2 łyżeczki cukru
szczypta chilli

Czekoladę ucieramy na tarce o drobnych oczkach, wsypujemy do filiżanki i zalewamy wrzątkiem. Dodajemy do niej szczyptę chilli, mieszamy. Białko ubijamy z cukrem na sztywną pianę. Kładziemy na czekoladzie warstwę piany i posypujemy odrobiną chilli. Smacznego.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

chomisia

Member
Sty 12, 2009
158
0
0
a można zrobić to z mlekiem?? bo mi zaściankowy światopogląd się wywraca, żeby czekoladę ....,bez mleka....
icon_lol.gif
 

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Nie próbowałam, chociaż taki pomysł i mnie zaświtał. Można zrobić , ale w ramach eksperymentu. Nie wiem co z tego wyjdzie. Chilli z mlekiem ? Nie umiem powiedzieć. Ostatnio tyle razy to piłam, że na razie nie mam już miejsca na następne porcje. A jak spróbujesz, to podziel się wrażeniami.
 

jaxja

Moderator
Maj 26, 2006
3,521
0
0
Do czekolady pitnej dobrze jest dodać (już gdy jest gotowa) ubitej śmietany - robi się wtedy taka gęsta. Nie wiem jednak, jak by to smakowało w połączeniu z chili.
 

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
No właśnie. Wszelkie połączenia mleczno-śmietankowe z chilli, jakoś mi nie pasują. Dobra jest bardzo w wersji podanej w przepisie, bo wychodzi dość wytrawna czekolada, nie mleczna, z posmaczkiem ostrego chilli. Ten posmaczek czuje się dopiero po chwili i sprawia największą przyjemność.
 

AnnaB.

Member
Mar 13, 2008
362
0
0
Wszystko fajnie, tylko ja panicznie boję się surowych jajek. To już jakaś fobia, może leczyć trzeba... hmmm...
A Wy tak bez stresu, że salmonella...?
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
W przypadku fobii polecaja jajka w plynie. Nie wiem jak je traktuja, ale mowia, ze bezpieczne.
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0

aklat

Member
Gru 10, 2007
1,309
0
0

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Kiedy już wyjaśniła się sprawa salmonelli, dzisiaj znów zrobiłam tę czekoladę i polecam na ten wieczór dla preferujących niecodzienne smaki.